Dekoracje do salonu DIY

Share This
Zawsze staram się znaleźć ciekawe inspiracje na proste i tanie dekoracje do domu.
Maniakalnie przeglądam pinterest i blogi wnętrzarskie :)

Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka fajnych propozycji na niebanalne ozdoby do salonu.
Wszystkie wykonacie same albo po prostu nadacie drugie życie przedmiotem, których byście nie podejrzewały :)

Latarenki i świeczniki ogrzeją dosłownie i w przenośni każde wnętrze. Wpadłybyście na pomysł by zrobić świeczniki z trzepaczki? No way! Lampy naftowe śnią mi się po nocach, uwielbiam - im starsze tym lepiej. Czasem warto ich poszukać na domowych strychach albo piwnicach.  Najtańsze będą te wykonane z papieru, tektury lub plastiku - najpiękniejsze oczywiście robione z dziećmi!
źródło: pinterest

Wazony można wykonać praktycznie ze wszystkiego; czy to malowanie butelek, puszek, szklanek - czy też po prostu wygrzebanie z czeluści szafek słoików i żarówek :) Moje oczy najbardziej przykuwają fikuśne butelki i wytłaczane wzory na słoikach - szukam ich na każdym pchlim targu.
źródło: pinterest oraz http://www.grupainterio.pl/

 Podusie! Wystarczy kilka chwil by już istniejącą przyozdobić słodkimi pomponikami albo doszyć guziki/ cekiny we wzór jaki sobie tylko wymyślicie (o ile Wam guzików nie zbraknie). Świetnym pomysłem też jest wykorzystanie nienoszonego już swetra czy koszuli - wycinamy kwadrat, zszywamy i już :)
źródło: pinterest

 Jakąkolwiek doniczkę byście nie pomalowali będzie zachwycać. Mnie zaskoczył pomysł z filiżankami choć wydaje się odpowiedni tylko dla małych roślin, które nie wymagają zbyt dużej ilości miejsca. Ciekawe też są nie tylko pomalowane ale "wyduszone" puszki - bardzo mi się ten pomysł spodobał - gdy go zrealizuję na pewno będę się chwalić efektami.
 źródło: pinterest

Ramki na zdjęcia i grafiki nie muszą być wcale nudne i takie jak u wszystkich Waszych znajomych.
Wystarczy rozejrzeć się po domu i znaleźć coś co może udawać ramkę w bardzo elegancki i skuteczny sposób. Wykonana własnoręcznie z papieru zrobi wrażenie - no i będzie taka jak chcecie :)
źródło: pinterest


Może Wy macie jakieś patenty na tanie i proste dekoracje do salonu?
O czymś nie wspomniałam?

2 komentarze:

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.