Angielski z Franklinem. Recenzja

Share This
Angielski z Franklinem
Wydawnictwo: Debit
Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark
Rok wydania: 2014
Stron: 128
Cena w sklepie Debit:  28,90 zł
Przedział wiekowy: od 3 lat

Ten niezwykły, obrazkowy słownik zachwyci każdą mamę, której dziecko rozpoczyna naukę z językiem obcym. Uroczy żółwik Franklin pomaga dzieciom uczyć się języka angielskiego. 

Na początek mamy okazję dowiedzieć się jak korzystać z książki.
Autorzy tłumaczą gdzie i co się znajduje, czego możemy się spodziewać po treści. 
Ten mini przewodnik zwraca uwagę na poszczególne elementy ułatwiające nawigację i korzystanie ze słownika. Linijka z alfabetem na górze ułatwia dziecku odszukanie interesujących je zagadnień.

W słowniku znajduje się ponad 1000 słów znanych dziecku z domu, podwórka, placu zabaw, szkoły czy po prostu życia codziennego. Każde z nich zilustrowane jest obrazkiem pochodzącym z bajki o przygodach Franklina. Przy danym słowie znajdziemy przykładowe użycie w zdaniu, wymowę i tłumaczenie na polski.

Słownik jest świetnie zorganizowany; hasła ułożono alfabetycznie i opatrzono interesującymi ilustracjami. Spora część poszczególnych słów i zdań zaczerpnięta jest z książek o Franklinie - co może być dodatkowym plusem i motywacją dla dzieci, które już żółwika znają. 

Tekst jest zapisany dużą czcionką, co ułatwia czytanie dzieciom.
Część po angielsku zapisano kolorem czarnym, po polsku -  zielonym.
Słownik przeznaczony jest już dla dzieci od 3 roku życia, które mogą się uczyć z pomocą rodziców.
Starsze oczywiście powinny korzystać z niego samodzielnie.

Dodatkowo zamieszczono zagadnienia dotyczące części ciała, dni tygodnia oraz miesięcy i pór roku, liczby i przydatne zwroty grzecznościowe. Na końcu odnajdziemy także tabelę czasowników nieregularnych i nietypowe rzeczowniki. 

Książka oprawiona jest w twardą okładkę, co jest niewątpliwie plusem. Wnętrze tworzą kartki z grubszego papieru, dzięki czemu słownik nie powinien ulec zniszczeniu zbyt szybko. Jest to bardzo istotne przy użytkowaniu przez dzieci. Całość prezentuje się bardzo dobrze, wnętrze jest jasne i posiada świetnie rozplanowaną treść. Choć Oliwier nie zna Franklina zbyt dobrze to spodobały mu się ilustracje - myślę, że książka wróci do Jego łask za jakiś czas, gdy zacznie uczyć się angielskiego w szkole.

Na okładce znajdziemy jeszcze informację o całej serii "Czytamy z Franklinem" - to napisane prostymi zdaniami książeczki, które ułatwiają naukę samodzielnego czytania dzieciom dopiero rozpoczynającym naukę. Dla szkrabów, które znają uroczego żółwika jest to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce!
1 komentarz:

  1. Nie wiedziałyśmy, że wydawnictwo wydało słownik z postacią Franklina. To z pewnością świetna propozycja dla dzieci, które przepadają za żółwiem, a tych, jak się domyślamy, nie brakuje.

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.