Najpiękniejsze opowieści pod choinkę. Recenzja

Share This
Najpiękniejsze opowieści pod choinkę
Wydawnictwo: Skrzat
Autor: Ewa Stadtmüller
Rok wydania: 2015
Stron:48
Cena w księgarni Skrzat:  11,90 zł
Przedział wiekowy: 3 - 7 lat
Bajki i opowieści o tematyce bożonarodzeniowej to świetne propozycje dla maluchów. Takie opowieści zazwyczaj są wyjątkowe i mają w sobie jakąś magię - dzieci przy ich słuchaniu wyobrażają  sobie ulubionych bohaterów i są ciekawe co wydarzy się dalej. 
Jedną z takich magicznych książek są właśnie "Najpiękniejsze opowieści pod choinkę". Znajdziemy w niej 6 klimatycznych opowieści związanych ze Świętami. Każda kryje w sobie przesłanie, uczy dzieci prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach. Nie są zbyt długie więc nawet małe dzieci dotrwają do końca i z uwagą będą słuchać. 


Wydanie jest bardzo przyjemne; książka oprawiona jest w sztywną, lakierowaną okładkę. Ilustracje są delikatne i śliczne w swej prostocie. Idealnie pasują do treści książki i przyciągają wzrok dziecka. Duża czcionka ułatwia naukę czytania mniejszym dzieciom i zachęca do samodzielnej lektury większych czytelników.

Piękne opowieści rozgrzeją nasze serca i zmotywują dzieci do lepszego zachowania. Marzy mi się cała biblioteka takich Świątecznych opowieści i wspólne przesiadywanie przy kominku z lekturą w dłoni. Hmmm o kominku mogę zapomnieć ale biblioteka będzie!

1 komentarz:

  1. Nie ma chyba nic piękniejszego, niż wspólne czytanie pięknych bajek. Super!

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.