Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód. Recenzja

Share This
Opowiem Ci, mamo, skąd się biorą pszczoły...
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Marcin Brykczyński
Rok wydania: 2015
Stron: 28
Cena w sklepie Nasz Księgarnia:  31,90 zł
Przedział wiekowy: 2 - 6 lat


"Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód" to książka, która opowiada o "produkcji" miodu przez przyrodę. Od kwitnienia drzew, przez zapylanie przez pszczoły i zbieranie miodku.Ta książka to sposób na rozwinięcie naszej wiedzy o wiele ciekawych i czasem trudnych słów, np. hyzop czy pysznogłówka.

Książka najbardziej skupia się na pszczołach, których opis jest niesamowicie szczegółowy i bardzo ciekawy. Nam najbardziej spodobała się ilustracja z wielką pszczołą i wyszczególnieniem części jej ciała. Oliwier był zachwycony tym obrazkiem, choć na początku przeraziła go wielkość owada - po wyjaśnieniu, że to powiększona wersja było już ok :)


Treść jest rzeczowa ale dostosowana do możliwości dziecka, dlatego też nam - rodzicom - będzie łatwo przekazać trudne na pozór kwestie. Jak zbudowany jest kwiatek i pszczoła? Ile kwiatów potrafi zapylić jeden owad? Co to jest miód spadziowy? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedzi właśnie w "Opowiem ci mamo, skąd się bierze miód". Treść dopełniają słodkie jak miodzio rymowani, bardzo przyjemne i wpadające w ucho.

Publikacja ta została wydana na kartonie, rogi są zaokrąglone a ilustracje przepiękne! Jest też dość obszerna - aż 28 stron - co czyni ją dość masywną ale wartą każdej poświęconej minuty. Dodatkową atrakcją są ciekawe pomysły na kreatywną zabawę z dzieckiem, które z pewnością wykorzystamy jak tylko uzbieramy materiały :)


"Opowiem ci mamo" to seria barwnych książek stworzonych przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia - zachwycające przekazem, wiedzą i ilustracjami. Każda z propozycji przekazuje mnóstwo informacji i nieznanych (nawet nam rodzicom) faktów. Znajdziemy tam książki o samolotach, żabach czy pająkach - warto zajrzeć do każdej z osobna - dla mnie ideałem byłoby posiadanie kompletu :)

2 komentarze:

  1. Najbardziej z serii właśnie interesuje nas ta pozycja, zapowiada się interesująco.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ilustracje są bajeczne a teksty rzeczowe - mój syn bardzo lubi tą książkę

      Usuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.