Strrrasznie fajna gra

Share This

Potworne przepychanki

Wydawnictwo: Rebel
 ilustracje: Claus Stephan
Cena online:  109,95 zł
Ilość graczy: 2 - 4
Przedział wiekowy: 5 lat +

Rebel niewątpliwie kojarzy mi się z grami, i to dobrymi! Potworne przepychanki od początku zachęciły mnie opakowaniem i tytułem. Oczywiście Oliwierowi nie umknęła nowość w domu i zaczął dopytywać co to za stworki. Duże, ciężkie pudełko tylko czeka by je otworzyć, więc do dzieła!

W pudełku znajdziemy:
  • 27 drewnianych klocków
  • naklejki z potworkami, które trzeba na te klocki nakleić
  • 81 kartoników różnej wielkości (oczywiście z wizerunkami potworów)
  • 2 "popychaczki"
  • kostkę i arenę
  • instrukcję


 Zabawę zaczynamy od przygotowania swoich potworzaków :)  Na drewniane klocki naklejamy wizerunki potworków. To zarazem świetna zabawa i zadanie ćwiczące zręczność dziecka; naklejki trzeba dokładnie dopasować do klocków.

Celem gry jest stworzenie najdłuższego ciągu ze swoich stworków. Bohaterami jest tutaj 6 typów, które różnią się wyglądem, kolorem i rozmiarem. Rzucając kostką losujemy wizerunek postaci, którą należy umieścić na arenie za pomocą "popychaczki". Oczywiście z upływem czasu arena się zapełnia i trzeba się nakombinować żeby upchnąć kolejną postać. Potwór musi wejść na arenę w całości i żaden kawałek nie może wystawać - zasada ta nie dotyczy klocków, które już się znajdują na planszy. Upychając swoje możemy przesuwać inne. Gdy jakiś osobnik spadnie, reszta graczy zabiera żetony z jego wizerunkiem i w ten sposób tworzy swój potworzasty ciąg.


Gra kończy się, gdy na kostce wyrzucimy potwora, którego zapas się skończy i nie będziemy mieli możliwości wykonania ruchu. Wygrywa wówczas gracz, któremu uda się ułożyć najdłuższy szereg.

Trochę naginaliśmy zasady ze względu na wiek Olisia ale starałam się także pilnować by:
  • po umieszczeniu potworka na popychaczce już go nie dotykać i nie poprawiać 
  • potwory nie stały jeden na drugim
  • umieszczany element znalazł się w całości na arenie
Teoretycznie gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, jednak i młodsze mogą się za nią zabrać. Oliwier był bardzo chętny i optymistycznie nastawiony do rozgrywki więc rozłożyliśmy cały zastęp potworów i do dzieła! Przepychanki są świetną propozycją na zabawę dla całej rodziny, niezależnie od wieku członków rodziny. 

Rebel zaskakuje solidnym wykonaniem, niebanalnymi pomysłami i piękną oprawą graficzną. Wszystkie elementy są trwałe i zachęcają małych graczy do interakcji. Z przyjemnością zasiadłam z synem do przepychanek (które mu się bardzo udzieliły i teraz przepycha się ze mną - taki efekt uboczny). Gdy tylko Ślubny znajdzie trochę czasu, siada z nami do wspólnych bojów. Świetna gra dla całej rodziny - teraz namówimy babcię :)

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.