Książeczka wielokrotnego użytku

Share This

Gdy byłam mała uwielbiałam łączyć kropeczki, nie mogłam się doczekać by zobaczyć co z nich powstanie. 

Szukałam od dawna czegoś, co byłoby odpowiednie dla 3 latka. Nie dam mu przecież do łączenia numerowanych do 40-stu kropek, prawda?

Podążanie za drobno usianymi kropeczkami, za strzałką, to zupełnie inna zabawa. Maluch nie musi posiadać umiejętności liczenia, a swoje próby wędrowania po śladzie może powtarzać wielokrotnie.

Wydawnictwo Niko i niezwykłe książeczki 


Książeczka wielokrotnego użytku

To genialna propozycja dla najmłodszych dzieci, które zaczynają przygodę z rysowaniem. Laminowane strony i suchościeralny pisak gwarantują długie godziny ćwiczeń. Książeczki są trwałe i nie drą się jak te zwykłe papierowe wersje. Pisak jest bardzo wydajny i można nim pisać i pisać i pisać - bez końca chyba!

Nietypowe szlaczki

Tak jak zwykłe szlaczki mogłyby być monotonne i nudne dla rozbrykanego 3-latka, tak proponowane przez Wydawnictwo Niko publikacje zawierają na swych kartach najróżniejsze kształty i motywy. Część książeczek jest uniwersalna ale są także typowe propozycje dla dziewczynek i chłopców. Zabawne obrazki i ćwiczenia do wykonania zachęcają do pracy i motywują by próbować kolejny raz. Plusem jest też fakt, że do istniejących elementów można dorysować swoje własne :)


Nauka przez zabawę

Zdobywanie umiejętności pisania jest procesem bardzo długim i wymaga od dziecka wielu ćwiczeń. Choć właściwa nauka rozpoczyna się w szkole, to warto pewne elementy wprowadzić w życie zdecydowanie szybciej. Rysowanie szlaczków to jeden z kluczowych elementów ułatwiających dziecku start w szkole. Małe rączki ćwiczą rysowanie linii prostych, łuków, wywijasów, nie odrywania piśmidła od kartki - czyli tego, co trzeba umieć by zacząć pisać litery. Rysując szlaczki dziecko uczy się kontrolować pracę swoich rąk i dłoni, trenuje skupienie i cierpliwość.

Pierwsze litery

Jest też książeczka, która przypadła mi szczególnie do gustu - literki! Dziecko ma okazję uczyć się na żywca jak wyglądają poszczególne litery i trenować ich pisownię. Oliwierowi początkowo szło bardzo opornie ale coraz częściej udaje mu się je idealnie odwzorować. Oczywiście to też książeczka "zmazywalna", w której błędy pisowni można poprawiać na bieżąco. Bonusem są naklejki - literki i kształty. Żałowałam tylko, że literek jest tak mało do naklejania ale nic straconego - już upatrzyłam sobie (a właściwie dla Oliwiera) zestaw arkuszy z literkami :)KONKURS

Wraz z Wydawnictwem Niko zapraszamy na konkurs, w którym do wygrania są 2 zestawy książeczek edukacyjnych wielokrotnego użytku. Czas trwania 24.02 - 02.03.2016.
W związku z tym, że część z Was nadal ma opory komentować na blogu - cały przebieg odbędzie się na facebook.

Będzie nam miło gdy:
1. polubisz Oli Loli New Life oraz Wydawnictwo Niko.
2. polubisz i udostępnisz plakat konkursowy na fb KLIK
3. zaprosisz swoich znajomych do zabawy

Regulamin
1. Aby wziąć udział należy w komentarzu pod plakatem podać imię i wiek dziecka
2. Wysyłka możliwa tylko na terenie Polski, na koszt organizatora (Oli Loli)
3. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 06.03.2016
4. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
5. Nagrody nie można wymienić na wartość pieniężną
6.  Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.
7. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.

KLIK w zdjęcie
https://www.facebook.com/OliLoliNewLife/photos/a.862112627135343.1073741826.830364290310177/1149611355052134/?type=3&theater

8 komentarzy:

 1. super super:0 bierzemy udział bo widze ze sa swietnme moja 3,5 latka wlasnie jest na etapie łaczenia obrazka z kropek:)sprawia jej to wielka frajde:)Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki.Bardzo fajny temat Pani poruszyła.pozdrawiam i chętnie wezmę udział w konkursie :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam :) Książeczki są rewelacyjne, my korzystamy z nich prawie codziennie

   Usuń
 3. Świetne książeczki a wydawnictwo NIKO ma cuda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same "mądre" publikacje, które powinny znaleźć się w domu każdego dziecka

   Usuń
 4. Oczywiscie,ze bierzemy udzial bo uwielbiamy wszelkie ksiazczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książeczki wielokrotnego użytku są świetne:) sami je mamy i syn je uwielbia.
  Powodzenia dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.