Łamigłówki dla malucha

Share This

Kapitan Nauka 

Zagadki Obrazkowe Łamigłówki

Wydawnictwo: Edgard
  autor: Natalia i Krzysztof Minge
Cena w sklepie online:  19,99 zł
Przedział wiekowy: 3 - 5 lat  

Zagadki obrazkowe to świetny trening dla umysłu dziecka!
Fachowo opracowane, pięknie wydane i opatrzone odpowiednimi ilustracjami, sprawiają, że dzieci chętnie po nie sięgają. Czy warto?
Jest to propozycja do wspólnego wykorzystania przez dziecko i rodzica (rodzic czyta polecenie i sprawdza poprawność odpowiedzi). To świetna metoda na wzmocnienie więzi, sprawdzenie postępów dziecka oraz efektowne spędzenie czasu. Osoba dorosła jest niezbędna do tej "zabawy" - po to by czytać pytania i część z nich wyjaśniać dziecku.

Zagadki zostały przygotowane przez parę psychologów, którzy zajmują się wczesnym rozwojem intelektualnym dziecka. Są także autorami popularnych poradników dla rodziców. To najlepsza rekomendacja dla łamigłówek. Ja sama przy niektórych poleceniach myślałam, że Oliś sobie nie poradzi, że nie warto ich czytać - ostatecznie okazywało się, że wiedział o co chodzi i bez większego kłopotu odpowiedział na pytanie.

Ponad 100 zagadek obrazkowych spiętych jest klipsem, co sprawia, że są bardzo kompaktowe i można je zabrać ze sobą wszędzie. Bez kłopotu mogą wylądować w torebce czy plecaczku dziecka. Wygodny i poręczny format uprzyjemnia zabawę.

Tematyka łamigłówek jest bardzo różna - od zwierzaków, przez dinozaury, pojazdy, aż do kosmitów i pór roku. Dzięki tej różnorodności dzieci uczą się rozróżniać ilości, kształty, wielkości - także co po czym następuje i jaki jest związek między zjawiskami czy przedmiotami. Gra pozwala ćwiczyć koncentrację i logiczne myślenie - jest świetną propozycję na nudne wieczory czy długie podróże. My ją zabieramy do auta lub tramwaju gdy jedziemy na zakupy; to najlepszy zabijacz czasu.

Zagadki są zróżnicowane i zachęcają do ponownego sięgnięcia po talię. Na odwrocie każdej zagadki znajduje się jej rozwiązanie. Dziecko właściwie może samo sprawdzać czy odpowiedź jest prawidłowa - to podwójna zabawa i ogromna radość.

5 komentarzy:

  1. Moja córka uwielbi łamigłówki, zagadki, krzyżówki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja Agatka ma z tej serii "zabawy logiczne" i jest super :) bardzo je lubi i zawsze można je zabrać ze sobą :)

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.