Ilustrowany słownik, czy warto?

Share This
Ilustrowany słownik niemiecko - polski
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2015
Stron: 120
Cena online:  29,99 zł
Przedział wiekowy: 7 - 10 lat


Obrazkowa forma słownika to strzał w dziesiątkę! Sama jestem wzrokowcem i zawsze łatwiej było mi się uczyć gdy miałam coś rozpisane i rozrysowane. Ważne kwestie musiały być podkreślone lub oznaczone kolorami - tak, by się wyróżniały. Właściwie większość osób to wzrokowcy i na pewno łatwiej im uczyć się słówek z takiej publikacji niż ze zwykłej książki, w której jest tylko treść. 

Słownik przeznaczony dla uczniów pierwszego cyklu nauczania (klasy I-III). Jednak dla totalnie zielonych początkujących (dorosłych), będzie równie dobrym materiałem do nauki. Bez wstydu się przyznam, że korzystam z tej publikacji często i chętnie. Taka forma jest dla mnie zdecydowanie lepiej przyswajalna niż dukanie słówek ze słownika.


Ponad 1000 słówek i zwrotów pogrupowano na 26 rozdziałów ( Moja rodzina, Mój dom, Mój pokój, Mój dzień, Jedzenie i picie, W klasie, Ciało ludzkie, Zabawy i zabawki, Hobby, Sport, Uczucia i emocje, W mieście, W sklepie, Zawody, Na wsi, W lesie, W Afryce, Nad morzem, W górach, Idziemy do parku, Pogoda i pory roku, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Liczby, kolory, kształty, Ja jestem duży, ty jesteś mały, Jesteśmy dobrze wychowani.)

Każdy rozdział składa się z kilku stałych elementów: 
  • dwustronicowej kolorowej planszy, która przedstawia wybrany temat w postaci panoramicznej ilustracji lub sceny. Pod planszą znajdują się zdania do uzupełnienia słówkami umieszczonymi na obrazku,
  • słowniczka zawierającego słówka z danego tematu wraz z tłumaczeniami,
  • krótkiej scenki komiksowej z udziałem dzieci, ukazującej praktyczne zastosowanie poznanego słownictwa,
  • listy zdań z mini-komiksu z tłumaczeniamiNa końcu książki znajdują się dodatkowo:
  • słowniczek polsko-niemiecki (z zapisem wymowy), który zawiera podstawowe liczebniki i słówka z poszczególnych działów,
  • tłumaczenie wierszyków,
  • kalendarz z oznaczeniem najważniejszych świąt.
Ilustracje są bardzo realistyczne i bardzo mi się podobają. Wiernie oddają istotne szczegóły, nie są przekombinowane i mają piękne kolory. Głównym bohaterem jest rudowłosy chłopczyk, który pomoże w nauce swoim rówieśnikom :) Przedstawia się on na pierwszej stronie wesołym powitaniem.

Warto wspomnieć o tym, że w opracowaniu słownika brali udział nauczyciele nauczania początkowego z wieloletnim stażem. Dzięki tej współpracy, powstała publikacja zgodna z podstawą programową (określoną ustawą), która może być wykorzystywana jako pomoc w nauce. 

Zapis wymowy jest zadowalający - na tym poziomie całkiem dobry i bardzo pomocny. Fajne jest też wprowadzenie/instrukcja na samym początku, która przybliża nam jak korzystać ze słownika. Jestem zwolenniczką takich pomocy naukowych - i to bardzo! Sama się z takich uczę i Wam także polecam :*

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.