Książki kucharskie dla dzieci

Share This

Książki kucharskie dla dzieci to właśnie te książki, obok których nie jestem w stanie przejść obojętnie! 

Piękne ilustracje, łatwe przepisy - to właściwie propozycja dla mnie. W kuchni zawsze staram się iść na łatwiznę, przez co Ślubny psioczy na mnie. Cóż jednak zrobić, gdy jest tyle innych, bardziej istotnych spraw? Ale powoli! Nie żebym gotowała na odczepnego - nie, nie.

Mały Mistrz Kuchni - seria

Wydawnictwo: Debit
Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: 2013
Stron:48
Cena online:  16,90 zł/szt.
Przedział wiekowy: od 4 lat 


Mały Mistrz Kuchni to dwie wspaniałe propozycje: Proste przepisy i Udane przyjęcia.
Obie książki oprawione w sztywną okładkę i opatrzone w świetne zdjęcia.  Każda z nich zawiera 20 prostych  i ciekawych przepisów dla dzieci - przekąski, desery i obiady. Dla każdego z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego. 

Właściwie tekstu w książkach jest niewiele. Krótko i zwięźle wyjaśniono poszczególne czynności. Każdy przepis składa się z listy składników, opisu co robić krok po kroku oraz złotej rady dotyczącej przygotowań lub bezpieczeństwa w kuchni. Przepisy są na tyle łatwe, że większość składników znajdziecie w domu - dzięki temu Wasz mały kucharz będzie mógł bez przeszkód realizować się w kuchni. 


Rodzic będzie tu potrzebny jedynie by przeczytać jakie składniki są potrzebne - obrazkowe instrukcje w zupełności wystarczą by przygotować danie samodzielnie. Wystarczy jedynie nadzorować pracę, zwłaszcza jeśli trzeba użyć noża czy piekarnika.

Książki są przemyślane i przygotowane idealnie dla małego kucharza - wystarczą podstawowe umiejętności do przygotowania czegoś pysznego. Zapraszanie dzieci do kuchni niesie za sobą jedynie plusy (pomijając bałagan - noooo ale cóż, edukacja wymaga poświęceń), trzeba jednak pamiętać o zachowaniu BHP -> z dzieckiem w kuchni.


Czy warto kupić którąś z tych książek?
Tak! 
Obie zawierają łatwe i smaczne przepisy, którymi nawet Wy będziecie zaskoczeni. W końcu jak z 3 składników zrobić pyszny obiad? Jak przygotować domowe burgery i pyszne babeczki marchewkowe - to tylko dwa z dwudziestu przepisów, które zawiera każda z publikacji. 

3 komentarze:

  1. Fantastyczny pomysł! Może dzięki takiej książce w maluchu zrodzi się pasja do gotowania i zostanie Masterchefem Juniorem :)Uważam, że część rodziców niesłusznie odciąga dzieciaki od kuchni (bo się zrani, czy ubrudzi), a mogliby wywołać pasję do łączenia smaków :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na szczęście coraz więcej osób docenia plusy płynące ze wspólnej aktywności w kuchni. My pichcimy razem bardzo często i jestem zadowolona z postępów Oliwiera na tym polu :)

      Usuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.