Bawię się w czas. Gra edukacyjna

Share This
Bawię się w czas
Wydawnictwo: Zielona Sowa
  autor: Wojciech Stachyra
Cena w sklepie online:  34,90 zł
Ilość graczy: 2 - 5
Przedział wiekowy: 4 - 5 lat 

W pudełku znajdziemy:
- planszę do gry
- książeczkę z zadaniami
- 48 kart czasu
- 2 karty zapasowe
- 5 pionków i kostkę

O co chodzi:
Każdy z graczy rzuca kostką i tym samym losuje swój miesiąc startowy. Zadaniem jest przejście całego roku (ponownie do swojego miesiąca) i zebranie jak największej ilości kart. Poruszając się po planszy podzielonej na 4 pory roku mamy okazję zebrać karty związane z porą roku, miesiącem lub konkretnym dniem tygodnia. Oczywiście nie zabrakło karty , która powoduje przestój czy ruchy do przodu/do tyłu.


Karty zawierają ciekawostki związane z kluczowymi "zadaniami" w roku; np. żniwa czy rozpoczęcie roku szkolnego. Gra kończy się w momencie gdy któryś z gracze przejdą cały rok, wówczas liczymy zebrane karty i wyłaniamy zwycięzcę.

Bawię się w czas to nie sama gra, a zestaw edukacyjny składający się z gry i książeczki. Znajdują się w niej ciekawe zadania do rozwiązania, choć mój mały odkrywca potrzebował mojej pomocy. Gra jest solidnie wykonana i opatrzona wspaniałymi ilustracjami. Zielona Sowa kolejny raz udowadnia, że zna się na rzeczy i tworzy propozycje godne uwagi.
Plusy gry:
- świetna grafika i wykonanie
- niska cena
- możliwość nauki przez zabawę
- ciekawa książeczka z zadaniami, bardzo rozwijająca!
- dołączony do zestawu Dyplom Mistrza Czasu, to fajna nagroda dla dziecka :)
- utrwala zdobytą wiedzę i pomaga odkryć nowe zagadnienia
- utrwala umiejętność liczenia
- uczy cierpliwości i współpracy


Minusy:
Niektóre zadania mogą sprawiać kłopot dziecku, niezbędna okazuje się pomoc rodzica (czytanie poleceń i objaśnianie zagadnień). Karty są nieco cienkie ale warto wspomnieć, że zostały zalaminowane!

W tej serii ukazały się także: Poznaję człowieka, Poznaję Polskę (6-8 lat) oraz Poznaję zwierzęta (wszystkie dla przedziału wiekowego 6 - 8 lat).
 4-5 lat)

1 komentarz:

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.