Gdzie jest Twój dom?

Share This
Domy
Wydawnictwo: Wilga (GW Foksal)
  autor: Ellis Carson
Rok wydania: 2016
Stron: 32
Cena w sklepie online:  23,99 zł
Przedział wiekowy: od 3 lat

Uwielbiam książki bez treści - to one najbardziej pobudzają wyobraźnię i one najczęściej lądują w dłoniach mojego syna. Takie są Domy;  ilość tekstu jest minimalna, nawet szczątkowa - za to ilustracje (!) bajka!

Na stronie tytułowej pojawia się gołąb, który wyfrunął ze swego domu – gniazda i zabiera czytelnika  w podróż po całym świecie. Kartka za kartką, ptak prowadzi nas i zaprasza do różnych domów. Mieszkanie w bucie, wigwamie, pałacu czy na walizkach - każda strona intryguje i skłania do myślenia. 


Mały czytelnik może odbyć swoistą podróż w czasie i po najróżniejszych kulturach; książka daje mu taką możliwość! Nietuzinkowe, przepiękne ilustracje pozwalają nam zobaczyć jak żyją inni, gdzie żyją i jak wyglądają ich domy. W książce są domy zwykłe i niezwykłe, małe i duże, dla biednych i bogatych.

Wizerunki domów na sąsiednich stronach bardzo ze sobą kontrastują, a świat realny przeplata się z fantastycznym. Możemy puścić wodze fantazji i pomarzyć sobie, w którym domu chcielibyśmy dzisiaj spędzić czas. My wymyślamy sobie historyjki do ilustracji, gdybamy co dzieje się w środku i jakie przygody spotykają mieszkańców.Domy to po prostu piękna książka i często po nią sięgamy. Bardzo wyróżnia się na tle innych, które posiadamy - niezwykła okładka i bogate wnętrze sprawiają, że zwraca na siebie uwagę. Zdecydowanie jednak jest to książka dla dzieci powyżej 3 lat, właśnie ze względu na ilustracje. Mimo, że piękne mogłyby być zbyt trudne i niezrozumiałe dla maluchów.  Możesz posiłkować się mapą świata i pokazywać gdzie znajdują się domy pokazane w książce, opowiadać dziecku o różnych kulturach i zachęcać do rozmyślań. Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.