Jak ulżyć choremu dziecku?

Share This

Przeziębienie u dziecka to istny armagedon; katar nie daje oddychać, kaszel nie daje spać, gorączka nie daje żyć - jak ulżyć małemu choruszkowi?Pogoda nie ta

Pogoda jest tak kapryśna, że właściwie nie da się uniknąć przeziębienia. Ubieramy kurtkę bo zimno, po kilku krokach okazuje się, że jednak w kurtce za ciepło - chwila moment i dziecko przewiane. Ubieramy lekką bluzę, po chwili pada deszcz i dziecko przemoczone. Jeśli dbasz o odporność pociechy szansa na chorobę jest mniejsza, co jednak robić gdy dziecko się pochoruje?

Zadbaj o wygodę

Przeziębiony Oliś to totalny kataklizm; marudzi, snuje się z kąta w kąt, popłakuje, nie chce jeść, wszystko go boli. Szykuję mu wówczas legowisko w salonie: układam furę poduszek, ulubione zabawki i kocyk - dzięki temu mój mały chorowitek nie czuje się odtrącony i zamknięty w pokoju. Przecież może pospać na kanapie jeśli tylko chce, a czujne oko mamy ma okazję na bieżąco sprawdzać stan dziecka.

Nic na siłę

Nie wciskaj na siłę dziecku jedzenia - w końcu Ty też masz mniejszy apetyt gdy męczy gorączka i dusi kaszel. Możesz zaproponować coś lekkiego; mój synuś przez pierwsze 2 dni choroby (z temperaturą około 39 stopni) zjadł półtorej kanapki, plaster kiełbasy i garść chrupek. Wciskanie na przysłowiowego "chama" nie ma sensu - może się to źle skończyć (wymioty, jeszcze gorsze samopoczucie, ból brzuszka). Pamiętaj jednak by pilnować przyjmowania wody - w czasie choroby dziecko powinno jak najwięcej pić.

Na przeziębienie dla dzieci

Gdy zobaczysz 37 stopni na termometrze - nie panikuj - poczekaj z podawaniem leków. Gdy przekroczy ona 38,5 możesz podać syrop lub zrobić dziecku letnią kąpiel. Nie panikuj wcześniej - to tylko organizm się broni i warto mu pozwolić na samodzielną pracę. Wiem, że jest sporo zwolenników zarówno naturalnego leczenia, jak i stosujących wynalazków ludzkości - podanie syropu na przeziębienie, kaszel czy gorączkę to nic złego, droga mamo. To Twoje dziecko i Ty decydujesz - pamiętaj jednak by dokładnie przeczytać skład i ulotkę. Natomiast jeśli po 3 dniach gorączka nie mija - wybierz się do lekarza.

Jak to jest u Was drogie mamuśki?
Panikujecie i podajecie syropek od razu czy stosujecie najpierw chłodzące kąpiele?

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.