Jak zachęcić dziecko do mycia zębów?

Share This
Dlaczego dorośli mają dziwne zęby
Wydawnictwo: Kaszamanna
  autor: Anna Manna Poznańska
Rok wydania: 2015
Stron: 44+4 (poradnik)
Cena w sklepie online:  35,90 zł
Przedział wiekowy: od 0 :)
Nie od dziś wiadomo, że o zęby trzeba dbać od samych narodzin, a nawet wcześniej! By zachęcić Oliwiera do szorowania, pozwoliłam mu wybrać szczoteczkę i kubeczek, kupiłam kolorową pastę i myłam zęby razem z nim. Często jednak zdarzało mu się: "nie chce mi się, taki zmęczony jestem" - mój błąd bo pozwalałam ominąć łazienkę. Jednak TA książka przekonała go bez reszty i stała się najlepszym motywatorem do codziennego dbania o zęby.

„Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" to edukacyjna książka o próchnicy, która jednocześnie bawi, straszy i śmieszy - moim zdaniem powinna znaleźć się w każdym domu i poradni stomatologicznej, którą odwiedzają dzieci! Dlaczego?

Publikacja przełamuje tabu i wyjaśnia dlaczego starsza pani ma schowane zęby w szufladzie, dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi i czemu tata Krzysia ma takie kolorowe zęby... Książka pokazuje, że warto sięgać po szczoteczkę regularnie i uświadamia czytelnika co się stanie, jeśli zapomni o tym obowiązku. 

To najlepsza książka o higienie jamy ustnej jaka wpadła mi w ręce, a przeglądałam ich kilka w czasie wędrówki po księgarniach. Prostym językiem wyjaśniono dziecku podstawowe zasady dbania o zęby, autorka ukazała też jak jedzenie na nie wpływa i co robić gdy np. sok zafarbuje naszą buzię.

Bardzo spodobało mi się 10 rad - swoisty dekalog zdrowych ząbków - umieszczony wewnątrz okładki. Rady te zostały spisane przez polskich dermatologów i informują jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Ciekawy jest też fakt, że cały tekst i wszystkie ilustracje stworzyła autorka książki - nie jest to tekst wyklikany na komputerze - to ręcznie pisane literka po literce! Ilustracje momentami mogą straszyć ale to dobrze, bo taki ich cel. Mają w końcu pokazać co się stanie z pięknymi, białymi zębami gdy nie będziemy o nie dbać.

Oli bardzo lubi też stronę przedstawiającą dziewczynkę - pokazano na niej, jakie organy atakują wściekłe bakterie mieszkające w zębach. Codziennie wieczorem słyszę więc: "idziemy umyć zęby bo mnie bakterie zeźrą" - serio :)


Polecam zakup bezpośrednio na stronie wydawnictwa - otrzymacie wówczas mailem kolorowanki z pogryzionymi zębami i rewelacyjną torbę.

9 komentarzy:

 1. Ja jako dziecko też miałam ten problem, jednak wynikał on z tego, że... nie lubię mięty, a niestety wybór innych past był ograniczony. Teraz problemu nie mam, aczkolwiek mięta znoszę jedynie w paście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jejku nawet nie wiedziałem, że jest taka książka. Ktoś miał naprawdę odjechany pomysł. Super.

  OdpowiedzUsuń
 3. REWELACJA! My akurat jesteśmy na etapie leczenia ząbków i wielkiego zainteresowania wszystkim co z tym związane. Chętnie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądra i pomocna książeczka, z miłą chęcią kupie bo Oli czasami robi awantury przy myciu zębów :) pozdrawiam i zapraszam do nas https://siostrydajarade.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. To coś dla nas! ...a właściwie dla mojego dwuletniego buntownika :O

  OdpowiedzUsuń
 6. Za moich czasow bylo mycie zebow - fluorowanie w szkolach i byl klub Wiewiórki i pamietam,. ze bardzo to lubilam

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna i przydatna książeczka. Będzie jak znalazł dla mojej chrześnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim dzieciom czytałam książkę "O Jacku, którego bolał ząb", ale tam była poruszona tylko kwestia próchnicy u dzieci. Myślę, że takie książki, to fajna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow ! Genialna książeczka ! Muszę w nią kiedyś zainwestować ! :D

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.