Książki dla małych bohaterów

Share This
Kiedyś mali chłopcy marzyli by zostać strażakiem, policjantem albo rycerzem, dzisiaj w większości przypadków ich miejsce zajmują superbohaterowie. Póki co mój mały bohater wciela się chętnie w rolę rycerza albo superagenta - taki mix dawnych i nowoczesnych marzeń. Dla Was także recenzja dwóch książeczek, które koniecznie powinny zagościć na Waszych półkach. Jedna o bohaterstwie, druga o nieśmiałości - zobaczcie.

Jak Wojtek został strażakiem
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Autor: Czesław Janczarski
Rok wydania: 2016
Stron: 32
Cena online:  9,50 zł
Przedział wiekowy: 0 - 6 lat 

To jedna z najlepszych książek, którą miałam ostatnio w rękach! Oliwier ją uwielbia z trzech powodów:
- dziadek Wojtek jest strażakiem :)
- książka posiada piękne, nietuzinkowe ilustracje
- pisana jest wierszem, bardzo przyjemnym i melodyjnym

Książka opowiada o 7-letnim chłopcu, który chciał zostać strażakiem. Ze względu jednak na wiek, nie przyjęto go w zastępy straży. Pewnego dnia stało się jednak coś, co sprawiło, że marzenia małego Wojtka się spełniły. Co to było? Przeczytajcie sami.


Pisana wierszem bajeczka jest bardzo przyjemna dla ucha; opowiada także o strażackich zwyczajach, potańcówkach i wyjazdach na akcje ratunkowe. Całość jest totalnie w moim klimacie: książka sprawia wrażenie starej. Ilustracje i matowe strony wzmagają to odczucie i przywracają mi we wspomnieniach moje książki z dzieciństwa. 

Autorem jest Czesław Janczarski, spod którego pióra wyszedł także "Miś Uszatek". Pierwsze wydanie pochodzi z 1950 roku, a teraz powraca i niesie piękną historię dumnych strażaków. Gorąco polecamy - obowiązkowa lektura w każdej dziecięcej biblioteczce!


Piotr Śmiałek i tajemnicza taksówka
Wydawnictwo: Siedmioróg
Autor: Jerome Pelissier, Carine Hinder
Rok wydania: 2015
Stron: 36
Cena online:  7,99 zł
Przedział wiekowy: 3 - 6 lat 

7-letni Piotruś podkochuje się w swojej ślicznej koleżance ale boi się do tego przyznać. Razem codziennie dojeżdżają do szkoły ale Melissa uważa kolegę za dziwaka. Gdy pewnego dnia zamyślonemu Piotrusiowi ucieka autobus, mocą swych marzeń wymyśla taksówkę z niezwykłym kierowcą. Wpada na pomysł, by podarować ukochanej coś niezwykłego, coś jeszcze wspanialszego niż gwiazdkę z nieba. Rusza w podróż pełna przygód i grozy. Czy w końcu dziewczynka zauważy i doceni jego starania? Sprawdźcie sami.
Spodobały mi się lustracje i postać taksówkarza. Zabawnie wygląda wielki mężczyzna ledwo mieszczący się w swoim aucie - ten widok wywołał u Oliwiera uśmiech i ciekawość jak taki wielki Pan wlazł do taksówki. Czy da radę kierować? Może nogi mu się nie zmieszczą? Pytań był cały ogrom.
To książka, która pokazuje, że warto marzyć.  Gdy bardzo się czegoś chce, można to osiągnąć i spełnić swoje dziecięce marzenie. Nieśmiałość, marzenia, odwaga i pomysłowość w jednej, małej książce...


Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.