Mamo, to chwila dla Ciebie

Share This
Pędzimy dzień w dzień za czasem, a on ciągle ucieka.
Domowe obowiązki, dzieci, praca i okazuje się, że nie masz czasu dla siebie.
Zmień to i znajdź chwilę dla siebie...

Szeptucha
Wydawnictwo: W.A.B (Grupa Wydawnicza Foksal)
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Rok wydania: 2016
Stron: 352
Cena online:  30,49 zł

Świetna książka, jedna z lepszych jakie miałam okazję czytać! Usiądź i wyobraź sobie, że mamy XXI wiek ale zupełnie inny niż ten, który znasz. Okazuje się, że Mieszko I nigdy nie przyjął chrztu, Polską nadal rządzi dynastia Piastów i panuje stara słowiańska wiara.
Główną bohaterką jest Gosia, która właśnie ukończyła studia medyczne i wyjeżdża do miasta by odbyć obowiązkowe praktyki u szeptuchy. A któż to taki? Kobiety sprawujące rolę lekarzy i przepisujące swoim pacjentom eliksiry z ziół i innych dziwnych substancji. Gosia nie jest zadowolona z tych praktyk, nie wierzy bowiem w takie metody. Pewnego jednak dnia poznaje ucznia lokalnego wróża i jej świat staje na głowie; okazuje się, że istnieje źdźbło prawdy w tych wszystkich zabobonach, czarach i gusłach.
Gosia musi zmierzyć się ze światem słowiańskich mitów i legend, poznaje też sekrety szeptuchy i bierze udział w obrzędach ku czci dawnych bóstw. Po jej głowie cały czas chodzi przystojny Mieszko, o którym nie może przestać myśleć. Jednak szptucha ostrzega ją przed mężczyzną, twierdząc, że nie jest tym za kogo się podaje.

Czy Gosia uwierzy w słowiańską magię?
Jak potoczą się jej losy?
Co stanie się z jej fascynacją Mieszkiem?

Nie powiem - polecam przeczytać, bo na prawdę warto!


Zawierucha w wielkim mieście
Wydawnictwo: Prozami (GW Literatura Inspiruje)
Autor: Krystyna Bartłomiejczyk
Rok wydania: 2016
Stron: 379
Cena online:  21,72 zł

27-letnia Olga Zawierucha to dziewczyna z bagażem doświadczeń, nie zawsze pozytywnych. Zupełnie nie zna się na ludziach, dlatego wiele spraw w jej życiu toczy się nie tak jak powinno i wiele osób okazuje się być kimś zupełnie innym. Kiedy Olga staje na życiowym zakręcie; traci pracę, chłopaka i poczucie własnej wartości - postanawia rzucić wszystko i pojechać do Kanady,  do siostry

Niestety na miejscu okazuje się, że wcale nie jest lepiej - czuje się obco i dziwnie. Powoli jednak oswaja się z sytuacją i przyzwyczaja do miejsca. Poznaje przyjaciół siostry, a jej życie nabiera prędkości aż do momentu gdy poznaje mężczyznę. Odkrywa też, że rodzice mieli przed nią wielką tajemnicę, jaką? Sprawdźcie same ;)

Książka jest ciekawa, przyjemnie się ją czyta choć dla mnie była trochę zbyt obszerna. Świetnie sprawdzi się jako lekka lektura do kawy. Okładka bardzo mi się spodobała i początkowo liczyłam na to, że przedstawia bohaterkę lub bezpośrednio nawiązuje do treści - nic bardziej mylnego. Olga nie ma nic wspólnego z okładkową zgrabną dziewczyną. Nie będę Wam jednak opowiadać wszystkiego bo nie zajrzycie do książki :) Mnie niestety lektura nie porwała, denerwowała mnie naiwność bohaterki - ale cóż, taka właśnie miała być i może komuś bardziej przypadnie do gustu.


2 komentarze:

  1. Mimo wszystko zainteresowała mnie ta książka
    pozdrawiam MARCELKA ♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam mieć czas dla siebie. Szeptucha brzmi ciekawie!

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.