Żyj zdrowo i bądź aktywny. Kampania profilaktyczna

Share This
Jestem mamą i jako matka zawsze jestem ostatnia w kolejce do badań.
Latam z młodym po lekarzach i kontrolach, a sama zawsze odkładam swoje badania na "kiedyś", "później" lub "następnym razem" - błąd!
Na szczęście trafiłam do akcji profilaktycznej Laboratorium Diagnostyka i sprawiłam sobie pakiet badań. Teraz jestem spokojna, że i ze mną wszystko jest w porządku. Tymczasem zapraszam Was na akcję:

Żyj zdrowo-bądź aktywny! – wiosenna kampania DIAGNOSTYKI
Rośnie świadomość zdrowotna Polaków i dzięki temu coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy, co nam służy a co nie, modna jest szczupła i wysportowana sylwetka. Czytamy więcej artykułów na ten temat, inspirujemy się celebrytami, znanymi sportowcami a czasem kimś z kręgu naszych znajomych, komu udało się zrzucić kilogramy, wyglądać korzystnie i tryskać energią. Ważne, żeby tę modę na świadome odżywianie i ładną sylwetkę dobrze wykorzystać i przystąpić do działania wyposażonym w odpowiednią wiedzę… o nas samych.


Laboratoria medyczne DIAGNOSTYKA po sukcesie ostatniej kampanii, w której wzięło udział ponad 70 tys. osób, kontynuuje działania profilaktyczno–edukacyjne w 2016 roku. Kampania „Żyj zdrowo” będzie miała dwie edycje: wiosenną - dotyczącą diety i wzmożonej aktywności fizycznej oraz jesienną skupiającą się świadomym odżywaniu. Podobnie jak poprzednio do zadbania o swoje zdrowie i rozwój ma dodatkowo skłonić uczestników obniżona o niemal 60% cena specjalnie stworzonych pakietów badań. W ramach akcji Żyj zdrowo – bądź aktywny! będzie można wykonać dwa rodzaje badań - podstawowe i rozszerzone. W zestawie podstawowym znalazły się badania ogólne krwi, moczu, lipidogram, badanie poziomu glukozy, magnezu, badanie wątroby i dróg żółciowych, badania pod kątem nietolerancji pokarmowej i badanie hormonów - może go wykonać każdy czy to pod kątem planowanych zmian w diecie czy na zasadzie ogólnej kontroli organizmu.
W zestawie rozszerzonym zbadamy poziom witaminy D3, zwanej hormonem życia, homocysteinę, która jest jednym z najdokładniejszych wskaźników stanu zdrowia, hemoglobiny glikowanej (pod kątem cukrzycy), poziomy elektrolitów, żelaza, wapnia i kwasu foliowego.


Pakiety badań są szczególnie polecane osobom, które:

 • chcą sprawdzić swoje zdrowie
 • są niezadowolone ze swojej obecnej wagi i kondycji
 • bezskutecznie walczą z nadwagą
 • planują rozpocząć lub zintensyfikować swoją aktywność fizyczną

Zmian w trybie życia najlepiej nie przeprowadzać samodzielnie, ważna jest opieka dietetyka, lekarza i trenera personalnego. Z jednej strony otrzymamy od nich wsparcie merytoryczne, pomoc w analizie wyników badań, doradztwo medyczne i opracowanie indywidualnego programu diety i wysiłku, a z drugiej wsparcie psychologiczne. Zwłaszcza odchudzanie na własną rękę może być niebezpieczne i bardziej zaszkodzić niż pomóc - zróbmy zatem badania i sięgnijmy po fachowe porady.
 

Nadmiar masy ciała, nadwaga, otyłość, zatacza obecnie niebezpieczne kręgi, zbliżając się do „epidemii”. W leczeniu bierzemy pod uwagę wiek pacjenta, typ otyłości, stopień otyłości określany przez BMI, schorzenia towarzyszące, ewentualnie farmakoterapię stosowaną przez pacjenta oraz wyniki badań analitycznych. Najistotniejsze badania to: morfologia z rozmazem, OB, profil lipidowy, poziom glukozy w surowicy, poziom żelaza, poziom kwasu moczowego, próby wątrobowe. Ponieważ za najbardziej skuteczne uważa się ostatnio leczenie zawierające elementy: odkwaszania, odtruwania i redukcji masy ciała, ważne jest badanie ogólne moczu ze szczególnym uwzględnieniem pH – podpowiada lek.med. Dariusz Klarecki z Słonecznego Zdroju Medical SPA & Wellness


Karina Piwowarczyk, dietetyk z sieci All for Body komentuje: - Pracę z pacjentem zaczynam zawsze od poproszenia go o wykonanie badań , bez nich nie wiadomo czego organizmowi brakuje i czego więcej wprowadzić w diecie, na jakim problemie się skupić lub co suplementować.
 

Jak skorzystać z pakietów badań? 
 • zarejestruj się na stronie akcji www.zyjzdrowo.diagnostyka.pl  
 • pobierz vouchery na wybrane badania
 • wydrukuj je lub zapisz na urządzeniu mobilnym 
 • teraz możesz zgłosić się do jednego z punktów pobrań – wykaz placówek na stronie akcji. 

Kampanii towarzyszy także konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody - turnusy odchudzające w Hotelu Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oraz pakiety indywidualnych konsultacji dietetycznych z sieci All for Body.


Wiosenna akcja Żyj zdrowo-bądź aktywny! potrwa do 30 czerwca 2016 roku, vouchery na badania będzie można realizować do końca lipca br. Organizatorami są Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA oraz Fundacja Akademia Nowoczesnej Diagnostyki. Sponsorami nagród są Słoneczny Zdrój Medical SPA & Wellness oraz sieć All For Body.


2 komentarze:

 1. Profilaktyka jest najważniejsza !!! Przekonała się na własnej skórze o tym, że nie wolno odkładać na później badań gdy coś boli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety też, cóż, uczymy się na błędach :/

   Usuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.