Jak dbać o serce?

Share This
Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego warto jest o nie dbać, gdyż w razie gdy dojdzie do jego uszkodzenia, to jednak naprawa może okazać się kosztowna, bądź też wręcz niemożliwa. To samo jeśli chodzi o nasze serce.  Warto jest pamiętać o tym, że wszelkiego rodzaju zmiany w naszej diecie, czy też braku aktywności fizycznej odbijają się negatywnie na jego funkcjonowaniu. Po pewnym czasie może zdarzyć się tak, że zwyczajnie zacznie się nam buntować, co może doprowadzić do tragicznych wydarzeń.


Dlatego warto jest pamiętać o tym, jak dieta i ruch są ważne dla naszego ciała. Przede wszystkim jeśli jemy tłusto, to często dochodzi do otłuszczenia naszych organów wewnętrznych, a w efekcie końcowym do tego, że jednak nie działają w taki sposób jak powinny. Oczywiście spowalniamy dzięki temu naszą przemianę materii, oraz stajemy się znacznie bardziej ociężali. To wszystko odbija się negatywnie na sercu, zwłaszcza gdy ktoś ma wiele nadprogramowych kilogramów, to jednak serce musi tłoczyć znacznie więcej krwi. Dodatkowo pojawiają się utrudnienia, ponieważ żyły i tętnice również cierpią na tym, że ciało waży więcej niż powinno, więc ta praca serca zostaje dodatkowo utrudniona.

Co należy uczynić, by nasze serce biło jak dzwon? Przede wszystkim zadbać o to, by nasze ciało miało odpowiednio dużo ruchu, ponieważ jest to wręcz podstawą. Nawet jeśli do tej pory siedzieliśmy za biurkiem, to jednak czas wstawać godzinne wcześniej, by móc przed pracą troszkę się poruszać. Oczywiście nie można zaczynać od bardzo dużych dystansów, ponieważ wtedy nasze serce może za nami nie zdążyć, a tym samym mogą pojawić się omdlenia. Jednocześnie jeśli powoli zaczniemy nasza aktywność fizyczną, będzie można już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń zauważyć zmianę.

Kolejną ważną sprawą jest odżywianie, dlatego warto jest pilnować, by nie jeść zbyt dużo tłustych potraw, oraz by nasze posiłki były regularne. To dzięki temu praca serca nie będzie zbyt mocno obciążona. Jednocześnie najważniejszą kwestią jest pozbycie się nadprogramowych kilogramów, ponieważ to właśnie one działają negatywnie na funkcjonowanie całego naszego organizmu. Koniecznie więc należy pilnować, by mieć prawidłową wagę. Serce musi pracować całą dobę, bez żadnego odpoczynku, dlatego tak duże znaczenie będzie miało wypijanie odpowiednio dużo płynów, dzięki temu oczyścimy nasz organizm z toksyn, jak i również spowodujemy, że będzie lepiej funkcjonował. Właściwie każdy ma jakieś swoje przekonania co do tego, jak właściwie ma się odżywiać, oraz ile ruchu potrzebuje, co będzie oznaczało, że jeśli tylko będziemy chcieli można już dziś coś więcej w tej właśnie kwestii uczynić.

Nasze serce jest najważniejszym organem w naszym ciele, dlatego tak ważnym jest by odpowiednio dobrze o nie zadbać. Koniecznie należy to wziąć pod uwagę już dziś, a sami również przekonamy się o tym, jak duże znaczenie będzie to mogło mieć właśnie dla nas samych. Prawda jest taka, że każdy będzie mógł lepiej poczuć się we własnym ciele, jeśli tylko będzie wiedział jak się za to wszystko zabrać.

Portal TwojaMedica.pl wsparł nas merytorycznie.

2 komentarze:

  1. Ta regularność posiłków u mnie mocno kuleje. Pracuję w różnych godzinach i czasami to u mnie mocno poplątane. Ale próbuję to ogarnąć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby każdy wie, że trzeba się zdrowo odżywiać i w miarę możliwości uprawiać jakiś sport czy po prostu się ruszać, ale często się o tym zapomina. Warto przypominać o tym na każdym kroku, bo skleroza nie boli! :D Tak jak powiedziałaś, zdrowie mamy jedno i czasami wystarczy je mieć żeby mieć wszystko :-)

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.