Kici, kici, miauuu, czyli słowo o kotach

Share This
O miłości Oliwiera do zwierzaków można napisać książkę; koty, psy, krowy, króliki - wszystkie są dla niego wyjątkowe i wszystkie chciałby mieć. Niestety na obecną chwilę nie możemy sobie pozwolić na zwierzaka więc musimy w inny sposób wynagradzać naszemu zwierzolubowi ten brak.

Opowiem Ci, mamo, co robią koty

Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Autor:  Nikola Kucharska
Rok wydania: 2016
Stron: 28
Cena w sklepie online:  27,90 zł
Przedział wiekowy: 0 - 6

"Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne - toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza... i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę."
To książka obrazkowa, w której mało tekstu ale jednak dużo treści. Na tekturowych stronach rozgrywają się scenki z codziennego życia Gbura i jego nowej towarzyszki Żabki. Dziecko może skoncentrować się na obrazkach i samo wymyślać dla nich treść; bardzo lubię takie rozwiązania bo mamy wówczas szansę snuć z Oliwierem historie na temat tego, co było przed i po danej scence. Dzięki temu książki obrazkowe można przeglądać codziennie i codziennie budować do nich nową treść. 


Na poszczególnych stronach koty przeżywają sporo przygód: kocia impreza, wizyta u weterynarza czy w parku oraz Święta. Nie są to jednak same obrazki; na stronach umieszczono krótki opis i zadania do wykonania - nam najbardziej podoba się szukanie różnic na obrazkach i odnajdywanie śmiesznych pozycji śpiącego Gbura. Przekrój kota to strzał w dziesiątkę i ja sama uwielbiam tą stronę - w humorystyczny sposób przedstawiono i nazwano "urządzenia", w które wyposażone jest zwierzę. Pojawia się tam na przykład transformer żywności w nawóz czy mechanizm mruczący. Oboje ze Ślubnym uśmialiśmy się przy tych nazwach jak dzieci. 
Książka jest pięknie wydana, a tekturowe strony sprawią, że może stać się towarzyszem dziecka na lata! Wielkim plusem jest mała ilość treści i możliwość pracy nad wyobraźnią dziecka; dodatkowe zadania i ćwiczenia to wspaniałe urozmaicenie przy codziennym zaglądaniu do kociaków. To propozycja pełna kolorów, zabawnych ilustracji i sytuacji z prawdziwego życia zwierząt. Jej cena jest bardzo atrakcyjna i myślę, że na prawdę warto po nią sięgnąć. 

Naszą ulubiona scenką jest przedstawienie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia; Oliwier uwielbia ten czas i często pyta kiedy w końcu będą święta. Gdy zobaczyliśmy przygotowania Gbura i Żabki, od razu zrobiło się nam milej na sercach - Oliś też szybko zwrócił uwagę na bałwana-kota! Pamiętał, że też ulepiliśmy śniegowego kociaka dawno temu; podrzucam Wam zatem zdjęcie i naszego mimusia :)


3 komentarze:

  1. Genialna książka :-) Uwielbiamy takie ciekawe książki :-) Super Wam wyszedł ten śniegowy kotek :-) Przekrój kota rewelacyjny pomysł :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. My mamy "Co robią samochody?" z tej samej serii... ale jakoś nas nie urzekła. Może dlatego, że konkurencja u nas wśród karto-nówek duża. :)

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.