Literatura pro-zdrowotna

Share This
Minęło trochę czasu od otwarcia paczki do momentu gdy ukończyłam czytanie tych lektur. Nie da się zasiąść do tych książek na raz, nie na dwa - ta jedne z tych propozycji, nad którymi trzeba się zastanowić, przemyśleć i przyswoić wiedzę. Czy warto jednak inwestować w tego typu lektury? Czy może to wyrzucone pieniądze?
Żywność Twój cudowny lek
Wydawnictwo: Vesper
Autor: Jean Carper
Rok wydania: 2008
Stron: 496
Cena w sklepie online:  39,90 zł
Przedział wiekowy: dla dorosłych

"Jean Carper jest amerykańską publicystką, zajmującą się popularyzacją badań naukowych na temat żywności i żywienia. Opublikowała liczne artykuły i książki z tej dziedziny, zrealizowała nagradzane reportaże medyczne dla sieci CNN. Żywność - twój cudowny lek to przełomowa książka omawiająca zagadnienia żywności i żywienia. Napisana na podstawie wnikliwych badań naukowych, przedstawia wszechstronny obraz leczniczego oddziaływania żywności, która może być skutecznym lekiem na wszelkiego rodzaju przypadłości i choroby, począwszy od zwykłych przeziębień, a na chorobach nowotworowych skończywszy."

W książce omówiono wiele zagadnień i przypadłości, wraz ze szczegółowym opisem jak owe dolegliwości powstają, z czego się biorą i oczywiście jak sobie z nimi radzić. Książka ta stała się moim towarzyszem zawsze wtedy, gdy coś zaczyna mi dolegać. Wzrokowcy mogą poczuć się rozczarowani, bowiem w książce nie ma ilustracji i tętniących kolorem zdjęć ale jest wiedza i to niesamowicie przydatna. 

Każdy rozdział obfituje w informacje co jeść by zapobiegać objawom i schorzeniom oraz co jeść gdy w skutek niewłaściwej diety wystąpią. Infekcje układu oddechowego, problemy z krążeniem, skupieniem czy sprawami kobiecymi - w tej publikacji znajdziecie odpowiedzi na każde pytanie i wątpliwość.

Cudowne kuracje
Wydawnictwo: Vesper
Autor: Jean Carper
Rok wydania: 2009
Stron: 276
Cena w sklepie online:  29,90 zł
Przedział wiekowy: dla dorosłych
"Cudowne kuracje to przełomowa publikacja przedstawiająca naukowe dowody na skuteczność naturalnych środków leczniczych. Autorka opiera się na badaniach czołowych ośrodków naukowych i publikacjach najpoważniejszych międzynarodowych pism medycznych, m.in. "Journal of the American Medical Association” i "British Medical Journal”. Najważniejsze są jednak zdumiewające, ale zweryfikowane naukowo historie ludzi, którzy w pełni zdołali się wyleczyć z różnorodnych schorzeń przy pomocy medycyny naturalnej."
Szczegółowo omówiono tutaj kilka sposobów i składników z codziennego otoczenia, które są niesamowitym źródłem wartości odżywczych i leczniczych. Ta książka pozwoli nam się zapoznać z ogromem informacji na temat leków pochodzenia naturalnego, środków, sposobów leczenia - nie trudnym, medycznym językiem ale w sposób odpowiedni dla "zwykłego" czytelnika. 
Oczywiście książka nie zastąpi wizyty u lekarza i konsultacji, nie można brać podanych dawek za odpowiednie dla nas samych (a zwłaszcza dla dzieci), gdyż są one orientacyjne i powinny być jednak dobrane przez osobę wykształconą w tym temacie. 

Kto nam podkłada świnię?
Wydawnictwo: Znak literanova
Autor: U. Pollmer, M. Niehaus, A. Fock, J. Muth
Rok wydania: 2016
Stron: 288
Cena w sklepie online:  34,90 zł (aktualnie 19,20zł)
Przedział wiekowy: dla dorosłych
Udo Pollmer wraz ze współautorami książki analizuje skandale żywnościowe XXI wieku. Częśc z nich będzie nam znajoma, o części przeczytamy po raz pierwszy. Udo Pollmer daje do zrozumienia, kto zarabiał na szczepionkach przeciwko grypom i jak to się stało, że w przypadku rozprzestrzeniania się wirusa H1N1 była mowa o pandemii (zarazie zagrażającej ludzkości). Książka od początku do końca wytłuszcza fakty, dane i statystyki. Nie znajdziecie w tej książce gdybania i suchych informacji; wszystko zostało poparte rzetelnymi danymi.  To wielka skarbnica informacji prosto ze świata naukowych skandali i utajnionych raportów żywieniowych. 

Większość badań jaki zasypują nas media jest wynikiem badań na szczurach w warunkach laboratoryjnych i właśnie dlatego nie powinniśmy brać każdego wyniku za pewnik. Dla przykładu straszy się nas cynamonem, a właściwie zawartą w nim kumaryną, która jest szkodliwa! Tak, owszem jest ale właśnie dla szczurów - dla ludzi już nie. W obliczu najnowszych badań genetycznych okazuje się, że ludzkość ogłupiana była informacjami o szkodliwości różnych produktów właśnie na podstawie badań szczurów. Prawda jest taka, że było to groźne jedynie dla nich - dla nas już nie.

Książkę polecam wszystkim eko i bio sprzymierzeńcom, ludziom ciekawym świata, rządnym wiedzy i chcącym przeczytać coś innego niż Gallę czy Panią Domu. To świetna lektura, która z pewnością wywoła dyskusję u osób, które się z nią zapoznały. To publikacja stworzona przez prawdziwych naukowców (z wykształcenia biolodzy, ektrofolodzy, naurofizjolodzy czy chemicy). Jak wspomniałam wcześniej nie ma tu gdybania i stwierdzeń "być może coś tam, coś tam" - każde zdanie poparte jest bardzo obszerną bibliografią (aż 34 strony!) - co świadczy jedynie o tym, że jest to wysokiej jakości naukowa publikacja.
Roślinne antybiotyki 
Sekretna broń natury
Wydawnictwo: Jedność
Autor: Aruna M. Siewert
Rok wydania: 2015
Stron: 108
Cena w sklepie online:  28,06 zł
Przedział wiekowy: dla dorosłych
Niepozorna, mała książka ociekająca wiedzą. Na nieco ponad 100 stronach zawarto ogrom informacji przydatnych w codziennych zmaganiach z drobnoustrojami, niekorzystnym środowiskiem czy chorobami. Jest to swego rodzaju przewodnik, który pokazuje jak wykorzystać w różnych sytuacjach chorobowych moc tkwiącą w samej naturze. Zwłaszcza zioła mają ogromną moc w leczeniu licznych dolegliwości bez środków farmakologicznych, które bardzo często mają szkodliwy wpływ na nasz organizm.
W książce znajdziemy omówienie właściwości leczniczych ziół wraz z informacjami jak prawidłowo je stosować  do konkretnych dolegliwości oraz wskazówki. Naturalne preparaty skutecznie zwalczają bakterie, wirusy i grzyby ale także wzmacniają nasz układ immunologiczny (nie osłabiają go jak syntetyczne antybiotyki). W rozdziale "Praktyka" przedstawiono szereg medykamentów z królestwa roślin. Każdy podpunkt zawiera krótką charakterystykę danego produktu, informacje w jakiej chorobie i jaką część rośliny można stosować oraz z jakimi skutkami ubocznymi możemy się spotkać.
Ciekawy jest również dział "Naturalne sposoby na różne dolegliwości" - przedstawiono w niej najpopularniejsze zapalenia i problemy zdrowotne. Każde zagadnienie omówiono w następujący sposób: opis ogólny dolegliwości, objawy, wizyta u lekarza (czy potrzebna czy nie), możliwe komplikacje, Terapie z zastosowaniem środków roślinnych, gotowe preparaty, przykłady i wskazówki. Całość wspierają ilustracje i piękne zdjęcia. Książka jest warta uwagi ze względu na ilość informacji ale także atrakcyjną cenę.

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.