Podaj swoje domowe sushi w azjatyckim stylu

Share This
Sushi podbiło ostatnio serca Polaków. Możemy kupować je w restauracjach, sushi barach, supermarketach, ale również przygotowujemy je w domu, ponieważ w sklepach bez problemu można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne do tej japońskiej potrawy składniki. Jeżeli także planujesz przygotować domowe sushi, nie zapominaj także o tym, aby pięknie je podać. Jakie naczynia i dekoracje będą najlepsze?


Chociaż sushi można podać na zwykłej zastawie stołowej, to jednak na pewno będzie wyglądać jeszcze efektowniej wtedy, gdy podasz je w azjatyckim stylu. Nie musisz przy tym wcale składać zamówienia na specjalny zestaw w Japonii, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz również w polskich sklepach i dodatkowo bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak serwować sushi?
Do podania sushi potrzebny będzie duży półmisek oraz małe talerzyki i miseczki dla każdego z gości. Na półmisku układa się sushi rodzajami, dlatego też nie powinno się ich mieszać ze sobą. Zamiast półmiska często używa się także drewnianej deski. Goście powinni nakładać sushi na swój talerz i maczać je w sosie sojowym w swojej miseczce. W dodatkowych miseczkach lub na talerzu powinny znaleźć się również chrzan wasabi oraz marynowany imbir.
Gdy chodzi o stylistykę zestawu do serowania sushi, najlepiej w tym celu sprawdzają się specjalne talerzyki i półmiski w ciemniejszych kolorach zdobione w azjatyckim stylu – w kształcie kwadratowym, prostokątnym lub też okrągłym, ale można kupić również fantazyjne zestawy składające się z talerzyków i miseczek przypominających symbole yin i yang. W polskich sklepach internetowych można kupić różne zestawy dla jednej osoby, a także dla dwóch czy czterech osób oraz pojedyncze elementy.
Do sushi najczęściej podaje się również pałeczki, ale korzystanie z nich nie jest obowiązkowe, dlatego też jedzenie sushi rękoma może być traktowane jako faux pas. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby jeść potrawę w całości, czyli nie dzielić jej na mniejsze kawałeczki – w ten sposób można poczuć pełnię smaku sushi.
Jeżeli zastanawiasz się, co podać do picia, najlepszym wyborem będzie zielona herbata, która tradycyjnie dodawana jest do tego japońskiego dania. Jeżeli chodzi o alkohole, możesz podać wino śliwkowe choya czy sake. Napoje powinno podawać się w specjalnych czarkach.

Pomysły na dekorację stołu
Aby uświetnić obiad lub kolację z sushi, możesz również udekorować stół. W tym celu warto wykorzystać bambusowe podkładki, które można kupić w praktycznie każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Także plusem będą dekoracyjne świeczki – najlepiej wybrać świece bryłowe lub małe tealighty i umieścić je na ceramicznych podstawkach w kształcie kwadratu lub prostokąta. Podstawkę można wysypać też kamyczkami. Ciekawym pomysłem na dekorację będą również pływające świeczki umieszczone w przezroczystym półmisku wypełnionym wodą.
Jeżeli szukasz efektownych zestawów do serwowania sushi, znajdziesz je w sklepie internetowym Orient Deco, który oferuje również pałeczki w różnych wersjach do wyboru, także z personalizacją.

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.