Seria Bezpieczeństwo, nauka i zabawa w jednym

Share This

Od najmłodszych lat powinniśmy zwracać uwagę dzieci na kwestie bezpieczeństwa i uczyć gdzie należy się zgłosić lub zadzwonić, gdy dzieje się coś złego. Powstało sporo publikacji, które mają na celu pomóc rodzicom wyjaśniać te kwestie i dzisiaj mam dla Was recenzję serii "Bezpieczeństwo".Seria "Bezpieczeństwo"

Wydawnictwo: MD Monika Duda
Rok wydania: 2015
Stron: 32
Cena w sklepie online:  5,70 zł/ sztuka
Przedział wiekowy:  4 lata +
Seria "Bezpieczeństwo" to książeczki przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach.  Seria składa się z 4 publikacji: Wojsko, Straż pożarna, Pogotowie ratunkowe, Policja. Znajdziemy w nich zarówno informacje o pracy poszczególnych instytucji, jak i ciekawe zadania, które mają utrwalić wiedzę.
W każdej książeczce zawarto informacje pod jaki numer należy dzwonić i co podawać w czasie wezwania pomocy. Ciekawe zadania, kolorowanki i rebusy utrwalają wiedzę zdobytą podczas lektury. Książeczki to świetna okazja by przekazać dziecku niezbędną wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy oraz rozmów jak się zachowywać w stresujących sytuacjach.

Policja

Dziecko dowie się jak powinno wyglądać zgłoszenie telefoniczne i jakie informacje podać. Maluchy będą mogły poznać zadania funkcjonariuszy, podstawowe znaki drogowe, poszczególne wydziały policji (Wydział Ruchu Drogowego, Kryminalny, Prewencji), przedstawione zostały także pojazdy i rola zwierząt w pomocy służbom. Przy każdej nowej informacji znajduje się rebus, labirynt czy kolorowanka - wszystko to dla ułatwienia zapamiętania wiadomości.


Pogotowie Ratunkowe

W książeczce o Pogotowiu Ratunkowym dziecko dowie się jak wygląda zgłoszenie telefoniczne, co powiedzieć dyspozytorowi i jak się zachować. Na poszczególnych stronach można zapoznać się z rodzajami pogotowia, oznakowaniem karetek, a także wyposażeniem ambulansu. Znalazło się tam także kilka rad, jak się bawić bezpiecznie i jak pomóc innym w nagłych wypadkach. Istotna jest także przestroga, że nie powinno się używać absolutnie żadnych leków bez wiedzy rodziców. 

Wojsko

Dziecko dowiaduje się jakie są zadania Polskich Sił Zbrojnych oraz jakie są rodzaje Wojsk Lądowych i ich wyposażenie oraz umundurowanie. Pokazano także jak wygląda poligon i berety różnych oddziałów wojskowych. Świetne kolorowanki i naklejki bardzo zainteresowały mojego małego łobuziaka. Bardzo podobał mu się także Poradniczek Małego Żołnierza na końcu książeczki. 

Straż Pożarna 

W książeczce o  Straży Pożarnej dziecko dowiaduje się jak reagować na zagrożenie związane z ogniem, gdzie dzwonić i co mówić. Przedstawione zostały inne zadania służby, np. pomoc ratownikom medycznym, usuwanie skutków klęsk żywiołowych czy pomoc zwierzętom. Wyposażenie i ubiór strażaka to kwestie, które najbardziej zainteresowały mojego małego bohatera. Dziadek Oliwiera jest emerytowanym strażakiem, a i Ślubny służył w ochotniczej straży więc jest to temat bliski mojemu synusiowi. Nie przegapi żadnej okazji by wejść do wozu strażackiego czy pobawić się w ratowanie. Dzięki tej książeczce dowiedział się jeszcze kto jest patronem strażaków, kiedy ma święto, a także jakie są przyczyny pożarów. 

Każda z książeczek zaczyna się stroną z numerami alarmowymi do poszczególnych służb; to dodatkowe utrwalenie niezwykle ważnej informacji. Zagadki, zadania, rebusy, kolorowanki i oczywiście naklejki zachęcają dziecko do zagłębiania się w lekturze. Seria na duży +

3 komentarze:

  1. Takie książeczki powinny być rozdawane w szkołach za darmo ... żeby dzieciaczki się oswajały z tym od najmłodszych lat ... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedne z najlepszych książek jakie widziałam

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie jakby takie podejście było szersze w naszym systemie edukacji. Nauka przez zaciekawienie i zabawę, a nie tylko wkuwanie, wkuwanie, wkuwanie...

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.