Skok ze spadochronem czy na bungee?

Share This

Skok ze spadochronem czy na bungee to wielkie marzenia mojego męża. Niewątpliwie to niezapomniane przeżycia i wiele z nas pomyślało o takiej atrakcji chociaż raz w życiu. Czy to bezpieczne? Czy są specjalne wymagania? Sprawdziłam to dla Was i dla siebie (może Ślubny zasłuży na extra prezent urodzinowy).

Skok ze spadochronem

Najbardziej efektowne skoki odbywają się z wysokości 4000 metrów. Firma http://www.skydive.pl do skoków używa wyłącznie najnowocześniejszych amerykańskich systemów spadochronowych Sigma, który uważany jest za najlepszy i najbardziej bezpieczny sprzęt na rynku. Istnieje możliwość skoku w tandemie, dzięki uprzęży tandemowej - lecimy wówczas z doświadczonym instruktorem. Nie ma tu mowy o błędach! Wszystko jest dokładnie sprawdzane przed każdym skokiem, tak by zapewnić klientom 200% bezpieczeństwa i komfortu.

Po 15 minutach lotu samolotem stajesz nad krawędzią pokładu, a przed Tobą swobodne spadanie z prędkością 200km/h przez całą minutę - potem otwiera się spadochron i szybujesz 6 minut aż do momentu powrotu na ziemię. Oczywiście gdy już się zdecydujesz nie zapomnij poprosić o film i zdjęcia! Wrażenia to jedno, ale namacalna pamiątka to drugie!


Bezpieczeństwo na max

Minimalny wiek uczestnika to 16 lat - wymagana jest jednak zgoda opiekunów lub obecność jednego z nich podczas skoku. Do przeciwwskazań należą: wzrost poniżej 130 cm, waga powyżej 120 kg, choroby serca, niewydolność układu oddechowego. W razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem.

Skok na bungee 

Tego skoku chyba boję się bardziej - do spadochronu jestem bardziej przekonana, nie wiem dlaczego. Nie zmienia to faktu, że Ślubny nakręcony jest i na ten rodzaj atrakcji ekstremalnych. Jest na rynku wiele firm, które oferują skoki z najróżniejszych wysokości, a także wyjazdowe (np. w Londynie) - Ślubnemu marzy się zapora z filmu Jamesem Bondem - dobrze się składa bo znajduje się ona w Szwajcarii, choć cena jest dość wysoka - to wrażenia podobno są warte każdych pieniędzy.

Skoki na bungee są jedną z najpopularniejszych atrakcji ekstremalnych, które niewątpliwie dostarczają dużą dawkę emocji w ciągu najkrótszego czasu. To pomysł na oryginalny prezent, jeśli tylko mamy pewność, że osoba obdarowana się z niego ucieszy.


Bezpieczeństwo na max

Osoby mające mniej niż 16 lat muszą posiadać zgodę i podpis opiekuna lub rodzica (lub jego obecność podczas skoku). Osoby mające więcej niż 50 lat muszą posiadać zaświadczenie od lekarza. Waga skoczka nie może przekraczać 120kg, warto też sprawdzić stan zdrowia przed skokiem.

Wariat!

Ja się boję - przyznaję bez bicia ale mój mąż to wariat i on tylko czeka na moje słowa "dobra już kup ten voucher" - ceny są dość wysokie więc ma obawy, że będę marudzić i zrzędzić. Po takim czasie oczekiwania chyba sama mu sprawię ten prezent - wiem, że będzie mega zadowolony.
Wy skakaliście ze spadochronem lub na bungee? Może komuś bliskiemu sprawiliście taki wyjątkowy i szalony prezent?

7 komentarzy:

 1. ja tez się boję i mimo kilku mozliwości nigdy nie skorzystałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa:) Mój ślubny próbował w Turcji (Oludeniz) paraglidingu. Wysokość jest, adrenalina jest i .....wspomnienia również:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bungee? W życiu! Spadochronem byłam podekscytowana przez pewien czas, ale teraz ciągnie mnie na paralotnię. Raz się żyje w końcu! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie żadna z tych opcji, uważam, że to niebezpieczne.. Tak, wiem tyle ludzi skakało i nic im nie było, ale jednak ja się boję. Jedynie co zrobiłam szalonego w swoim życiu to lot w leszczyńskim aerotunelu. Tam czułam się bezpieczna i wiedziałam, że nic mi nie grozi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bardzo bym chciała skok ze spadochronem i mam nadzieję, że spełnię to życzenie, może jakiś urodzinowy prezent ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. zawsze jest ryzyko, mnie zawsze martwiło, żeby nie zniszczyć sobie kręgosłupa, ale nic mi się do tej pory nie stało

  OdpowiedzUsuń
 7. Według mojej logiki skok tandemowy jest po prostu bezpieczniejszy. Niestety ale na bungee można zniszczyć sobie kręgosłup

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.