Turlututu nasz nowy kumpel!

Share This
Gdy książki trafiły w moje ręce nie wróżyłam im zainteresowania Oliwiera - ależ się pomyliłam! Turlututu przerabiany jest kilka razy w tygodniu, a Oliś uwielbia nasze wspólne zabawy przy tych książkach.


Turlututu magiczne przygody / Turlututu na wakacjach

Wydawnictwo: Babaryba
Autor:  Herve Tullet
Rok wydania: 2015
Stron: 58/ 112
Cena w sklepie online:  25,00 zł / 29,90 zł
Przedział wiekowy: 2+
Bohaterem książek jest Turlututu - dziwny ludek, który zamiast głowy ma jedno wielkie oko, kilka kłaków i koronę, jego ręce i nogi to cienkie witki więc sam Oliwier najpierw nazwał go "dziwaczek taki". Szybko zapamiętał jednak imię i teraz gdy sięga po książkę głośno woła, że będzie się bawił z Turlututu. 
Książki zachęcają do wykonywania zadań, które dorosłym z pozoru mogą wydawać się głupie ale dzieciaki rewelacyjnie się przy nich bawią. I tak trzeba na przykład stroić miny, wytykać język, dmuchać, krzyczeć, czarować, kręcić książką, potrząsać, naciskać i podróżować razem z niespotykanym bohaterem.  Naszym ulubionym fragmentem z książki Turlututu magiczne przygody jest moment, gdy bohater pojawia się i znika na słowa "lulupop" i "poplulu" noooo i oczywiście fajerwerki, które wywołujemy słowami "atakabum" - krzyczymy i zatykamy uszy. Właściwie mogłabym się rozpływać nad właśnie tym egzemplarzem - na każdej stronie coś się dzieje, coś co zainteresuje dziecko i zagwarantuje mu ogrom zabawy i uśmiechu. Oliś najpierw angażował nas, teraz często sam siada i bawi się z kumplem - nas wzywa jedynie do fajerwerków :)

Z kolei Turlututu na wakacjach to idealna propozycja na długą podróż. Książka mobilizuje na całego, można w niej nadal pomagać głównemu bohaterowi ale także kolorować czy naklejać naklejki znajdujące się w środku. Obie książki zajmują czołowe miejsce na stosie do czytania - często za nie chwytamy bo dają wiele radości. Moje pierwsze wrażenie było bardzo błędne - to tylko potwierdza powiedzenie, że nie ocenia się zawartości po okładce - bo wnętrze tych książek jest na prawdę genialne!
3 komentarze:

  1. Śliczne ilustracje są w tych książeczkach :) A takie zachęcanie do dodatkowej zabawy i strojenia min jest super :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam kupować książeczki w ramach prezentów dla dzieci w mojej rodzinie. Te wyglądają rewelacyjnie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ladne ilustracje, duzo zabawy, chociaz trudne słowa

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.