Cypr – wyspa, która inspiruje do nauki… angielskiego

Share This
Przed nami koniec roku szkolnego i nieodłącznie pojawiające się pytanie czy poświęcić część urlopu, bądź też przerwy międzyszkolnej na naukę angielskiego, czy zrobić sobie wakacje. Na szczęście dla wszystkich, którzy borykają się z podobnym dylematem mamy ofertę wyjazdów językowych na Cypr. Tu można wypocząć i rozgadać się po angielsku. Otoczenie językowe, dziedzictwo historyczne, temperament mieszkańców, to wszystko sprzyja nauce i sprawia, że kurs angielskiego na Cyprze jest nie tylko efektywny, ale również pozwala odpocząć i nabrać energii na pozostałą część roku.Cypr jest wyspą, która od lat bije rekordy popularności wśród ulubionych miejsc wakacyjnych gości z całego świata. Przyciąga turystów nie tylko ciekawą historią i zabytkami. Jest to również popularne miejsce do nauki języka angielskiego. Znajduje się tu wiele szkół językowych, które cieszą się znakomitą opinią wśród uczniów i nauczycieli.

Dlaczego warto wybrać angielski na Cyprze?

  1. Cypr to była brytyjska kolonia, gdzie do dzisiaj mówi się po angielsku.
  2. 360 słonecznych dni w roku sprawia, że to wymarzone miejsce na cudowne wakacje.
  3. Całoroczny, przyjemny, śródziemnomorski klimat sprzyja nauce i wypoczynkowi.
  4. Można tu spotkać niespotykane gdzie indziej bogactwo historyczne i kulturowe.
  5. Na Cyprze znajduje się interesująca flora i fauna.
  6. Na wyspę są bezpośrednie loty charterowe.
  7. Szkoły w każdej klasie cenowej oferują bogatą ofertę zajęć na każdym poziomie zaawansowania.
  8. Oprócz nauki kursanci mają do dyspozycji liczne możliwości spędzania wolnego czasu: wędrówki, wspinaczka, sporty wodne, golf, jazda konna, jazda na rowerze.
  9. Cypr to także świetna kuchnia, bogate zaplecze gastronomiczne.
  10. Serdeczni, rdzenni mieszkańcy ciekawi gości są pomocni i otwarci na nowe znajomości.

Wspólne wycieczki

Kto zdecyduje się na kurs języka angielskiego na Cyprze nie będzie żałować. Pobyt na plaży, cudowne morze nastrajają optymistycznie do wyzwań i sprawiają, że żadne zawiłości gramatyczne nie będą w stanie zbić nas z tropu. Grupowe wycieczki w poszukiwaniu niepowtarzalnych śladów historycznych to również okazja do rozgadania się po angielsku. Cypryjskie zabytki zapewniają moc niezapomnianych wrażeń. Do zwiedzania zachęca Nikozja - stolica Cypru, Góry Troodos, małe urokliwe wioski, które specjalizują się w produkcji rękodzieła lub lokalnych specjałów, Petra Tou Romiou  zwana skałą Afrodyty. Miło spędzić czas można również w parku wodnym Fasouri Watermania Waterpark.

Zalety kuchni

Wypada również wspomnieć o lokalnej kuchni, bo nic tak jak dobre jedzenie nie sprzyja zacieśnianiu kontaktów i prowadzeniu ożywionych rozmów. Przy stole zastawionym lokalnymi przysmakami tematów do konwersacji z pewnością nie zabraknie. Cypr słynie ze świeżej, zdrowiej kuchni bazującej na miejscowych produktach. Je się tu dużo mięsa. Warto spróbować również owoców morza, ryb, oliwek, serów. Świetną okazją do biesiadowania są kolacje w tawernach, czy restauracjach, gdzie podaje się różne tradycyjne dania w małych porcjach do spróbowania. Trwają one dość długo, bo dań może być nawet 30.
Na kurs językowy na Cyprze najlepiej wybrać się z pośrednikiem, który ma doświadczenie w organizacji wyjazdów językowych. W Agencji Turystycznej ATAS można wybierać wśród kilkunastu ofert cypryjskich szkół języka angielskiego w różnych miastach. Zajęcia są przeznaczone dla kursantów w wieku od 5 lat do powyżej 18 roku życia na różnych poziomach zaawansowania. W cenie kursu jest również zakwaterowanie i dolot. W kilka minut można załatwić wszystkie niezbędne formalności, by cieszyć się wakacjami, które pozwolą na poprawienie znajomości angielskiego i pozwolą znakomicie wypocząć w jednym z najpiękniejszych zakątków na Ziemi.

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.