Ambitne kolorowanki dla Twojego dziecka

Share This
Niestety mam takie dzikie dziecko (a może chłopcy tak mają? pocieszcie : ), że nie lubi kolorowanek. Czy kupię zwierzątka, czy autka czy inne cuda do kolorowania, on ma je w nosie. Przynosi kredki, wybiera kolory i ... mówi, że to ja mam kolorować!  W moje ręce wpadły jednak kolorowanki inne niż wszystkie, do których mój oporny syn zasiadł sam! 


 Mapy do kolorowania
Polska do kolorowania
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: opracowanie zbiorowe
Rok wydania: 2015
Stron: 48 każda
Cena w sklepie online:  12,99 zł/szt
Przedział wiekowy: 6+
Kolorowanka jest duża bo aż 28,5x40cm! Część danej planszy jest pokolorowana i zachęca dziecko do dalszej pracy. Pojedyncze kartki możemy bez kłopotu wyrywać aby ułatwić dziecku pracę lub powiesić gotowe dzieło w widocznym miejscu. 

Mapy do kolorowania rozpoczynają się od spisu map, dzięki czemu możemy zacząć pracę od wybranej części świata. Niektóre kontynenty podzielone są na części by dziecko mogło poznać jego różnorodność, inne mieszczą się na jednej kartce. Wbrew pozorom nie jest to zbitek ilustracji; wszystko jest wyraźne i łatwe do pokolorowania. Mój 4-latek był bardzo zainteresowany i od razu zaczęły się pytania: "gdzie mieszka babcia?, "gdzie my mieszkamy?", "gdzie mieszkają misie koala?"

Każdy obszar przedstawiony na danej stronie zaznaczony jest także na mapie u dołu strony - dzięki temu można zorientować się, w której części świata aktualne przebywamy Na końcu znalazłam coś, co baaaaardzo mi się spodobało: flagi państw, które kolorujemy wedle kropek na nich umieszczonych.  Mnogość flag robi wrażenie - sam Oliś zaskoczony zawołał "aż tyle flagów do kolorowania!".Polska do kolorowania przedstawia postaci historyczne, zabytki, zwierzęta i ciekawostko dotyczące poszczególnych regionów Polski. Dziecko dowiaduje się co jest symbolem danego miasta lub regionu, cechą charakterystyczną, jak wyglądają stroje ludowe i zwierzęta zamieszkujące parki narodowe. To nie jest zwykła kolorowanka, to piękne źródło informacji o własnym kraju, przekazanych w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób.

Kartki kolorowanek są wykonane z grubszego papieru, dzięki czemu kolorowanie kredkami, pisakami czy cienkopisami przebiega bez problemu - kartki się nie drą i nic nie przebija na drugą stronę. Mała ilość tekstu sprzyja klarowności, a jednocześnie budzi okazję do dyskusji na temat ciekawostek i faktów dotyczących danego regionu czy kraju. 

2 komentarze:

  1. Świetne są te kolorowanki, pierwszy raz spotykam się z takimi
    pozdrawiam MARCELKA♥

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne. Będzie dla młodszej pociechy.

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.