Babaryba dla malucha

Share This
Wydawnictwo Babaryba znane jest z nietypowych książek. posiadamy kilka z nich i sama przyznaję, że są "inne" niż cała reszta. Niektóre pokochaliśmy od razu, inne poszły w odstawkę - nie zmienia to jednak faktu, że są wyjątkowe i warto na nie zwrócić uwagę.

Naciśnij mnie
Wydawnictwo: Babaryba
Autor: Herve Tullet
Rok wydania: 2011
Stron: 56
Cena w sklepie online:  25,00 zł
Przedział wiekowy: 1+
Dużo słyszałam o tej książce zanim do mnie trafiła; zachwycają się nią zarówno dzieci, jak i rodzice. Słusznie. Choć mojego serca nie skradła (chyba się nie znam), to Oliwier jest nią totalnie zachwycony. Zna na pamięć każdą stronę i często sam po nią sięga. Magiczne kropeczki zachęcają do wspólnej wędrówki po poszczególnych stronach, każą klaskać, dmuchać i poruszać stronami. 
Niewątpliwym sukcesem jest wydanie "Naciśnij mnie" w 24 krajach! Ponadto książka została wpisana na listę 10 najlepszych książek dla dzieci (wg Amazon.com w roku 2011). Czy warto ją kupić? Zdecydowanie tak! Wasze dzieci bedą zachwycone, nawet jeśli Wam publikacja wyda się nieciekawa.

Figle migle
Wydawnictwo: Babaryba
Autor: Herve Tullet
Rok wydania: 2015
Stron: 66
Cena w sklepie online:  25,00 zł
Przedział wiekowy: 1+
To kontynuacja książki "Naciśnij mnie". Po raz kolejny magiczne kropeczki zabawią nasze dzieci. Wesołe punkciki czekają tylko by wprawić je w ruch, same zachęcają do klikania i wędrowania po kolejnych stronach książki. Figle migle mobilizują dziecko do wędrowania paluszkami po liniach, serpentynach i falach. Kropeczki wołają do nas, zachęcają do zabawy, przeżywają chwile wspólnej zabawy. Trzeba mieć wielką wyobraźnię by stworzyć taką publikację.
 
Mały żółty i mały niebieski
Wydawnictwo: Babaryba
Autor: Leo Lionni
Rok wydania: 2015
Stron: 44
Cena w sklepie online:  25,00 zł
Przedział wiekowy: 2+
Prosta i skromna książeczka o dwóch kropkach: żółtej i niebieskiej. Niebieski ma niebieską mamę i niebieskiego tatę oraz żółtego kolegę. Pewnego dnia niebieski wybiera się na spotkanie ze swoim kolegą, spotkanie beztrosko mija im na zabawie, a czytelnik ma okazję brać w niej udział.  Kropeczki pomieszały się kolorami i rodzice mieli kłopot by je odróżnić - jak skończyła się przygoda dwóch kropeczek? Sprawdźcie sami ;)
"Mały żółty i mały niebieski" to najsłynniejsza i najczęściej nagradzana książka Leo Lionniego, uznana m.in. przez „New York Timesa” oraz American Institute of Graphic Arts za najlepszą ilustrowaną książkę dla dzieci.  

Zaśnij ze mną
Wydawnictwo: Babaryba
Autor: Bourgeau, Ramadier
Rok wydania: 2016
Stron: 18
Cena w sklepie online:  22,00 zł
Przedział wiekowy: 2+
To urocza kartonowa książeczka już dla najmniejszych dzieci. Jestem w niej zakochana! Dziecko wciela się w rolę rodzica i kładzie do snu swoją książkę. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii by książeczka spokojnie zasnęła. Dziecko pyta czy zrobiła siusiu, umyła zęby, potem opowiada bajeczkę i okrywa książkę. Całość należy opowiadać cichutko, tak jak mówi mama do swego dziecka. Po wszystkim gasimy światło i dajemy buziaczka na dobranoc - to na prawdę urocze. Oboje z Oliwierem bardzo lubimy to wspólne lulanie książeczki. 
 

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.