Pokoloruj swój świat

Share This
Kilka dni temu pokazywałam piękne kolorowanki dla dzieci Wydawnictwa Olesiejuk, dzisiaj pochwalę się swoimi zdobyczami. Zabawy z kredkami nie są zarezerwowane wyłącznie dla dzieci; rodzice (a zwłaszcza umęczone psychicznie matki) mają okazję zrelaksować się przy zapełnianiu białych, skomplikowanych kart kolorami. Uwaga! To wciąga!

Francuskie klimaty
Barwy świata
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: opracowanie zbiorowe
Rok wydania: 2016
Stron: 126 każda
Cena w sklepie online:  24,99 zł/szt 
Klimatyczne i piękne kolorowanki, które są jednocześnie albumem ze zdjęciami. Na jednej stronie znajduje się zdjęcie przedstawiające miejsce, krajobraz lub detal, a obok kolorowanka. Można powiedzieć, że owe zdjęcia mają być dla nas inspiracją.
 
Krajobrazy z różnych stron świata, słynne budowle, miasteczka z różnych zakątków świata, również rośliny i zwierzęta to wszystko co można znaleźć w Barwach Świata. Ponad 100 cudownych ilustracji i tyle też skomplikowanych ilustracji do kolorowania. Sama usiadłam najpierw i przeglądałam zdjęcie po zdjęciu by dopiero na samym końcu wybrać ilustrację, której chcę nadać barw. Wybór jednak nie jest łatwy!
Francuskie klimaty natomiast skupione są oczywiście na Francji. Mamy tutaj zamki, prowincjonalne domki, drewniane okiennice (które uwielbiam!), elementy dekoracyjne, ornamenty, kwiaty i pejzaże. Cała Francja na kilkudziesięciu pięknych ilustracjach, a do tego oczywiście miejsce na naszą twórczość. 
 
Nigdy nie sądziłam, że takie prozaiczne zajęcie jak kolorowanie ilustracji można wznieść na wyższy poziom; dzięki banalnemu zajęciu poznać cząstkę świata. Kredki, pisaki, cienkopisy - weź w rękę cokolwiek i nadaj białym kartkom życia!
 
Motyle
Wydawnictwo: Vesper
Autor: Robert Jurga
Rok wydania: 2016
Stron: 84
Cena w sklepie online:  29,49 zł
Autorem rycin z kolorowanki jest Robert Jurga polski grafik i ilustrator, a opisy stworzył specjalista lepidopterolog Mariusz Mleczak. Kolorowanki są zróżnicowane pod względem trudności i zaawansowania, nad niektórymi trzeba posiedzieć nieco dłużej, przemyśleć dobór kolorów i wyobrazić sobie efekt końcowy.
 
Publikacja została określona mianem kolorowanki edukacyjnej - i tak faktycznie jest. Na wstępie przybliżono ogólne informacje na temat motyli, ich anatomii, klasyfikacji itd. Przy każdej rycinie znajdują się także krótkie informacje o konkretnym gatunku. W kolorowance oprócz wypełnienia kolorem danej ryciny, za zadanie mamy np. samemu dokończyć rysunek albo narysować motyla. 
Kartki są dość grube, dzięki czemu kolor cienkopisów czy pisaków nie przebija na drugą stronę. 

2 komentarze:

  1. Ach te kwiaty mnie oczarowały :) Piękne są!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydawcy wyczuli potrzebę rynku i kolorowanki "dla dorosłych" opanowały rynek wydawniczy. Jeśli używa się ich dla relaksu, to okej, ale jeśli to jedyna książka po jaką ktoś sięga, to mamy problem...

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.