Bohater kuchni, seria książek

Share This
Cała nasza rodzina uwielbia spędzać czas w kuchni na gotowaniu i pieczeniu smakołyków. Ślubny idzie na żywioł (ma zadatki na świetnego kucharza), ja natomiast kocham książki kucharskie; przeglądanie smakowitych ilustracji bardzo mnie motywuje i zachęca do działania. Ten dział w naszym domu powiększa się w zastraszającym tempie i właściwie już w tym momencie brakuje miejsca na półkach. Gdy w ręce wpadła mi pewna smakowita seria, nie wahałam się - musiałam ją mieć!


Seria: Bohater kuchni
Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: 2015
Stron: 128
Cena w sklepie online:  14,99 zł

Cała seria to sześć książek kucharskich z twardej oprawie:
  • Uwaga! Na ostro
  • Mięsożercy
  • Super kurczak
  • Musi być szybko
  • Królestwo burgerów
  • Wróćmy do korzeni
Niestety nie udało mi się upolować ostatniej ale mam nadzieję, że przy najbliższych książkowych zakupach uzupełnię serię. Pamiętam jak z mamą notowałam przepisy do wymiętego zeszytu, czasem rysowałam jak powinno wyglądać ciasto w końcowym efekcie - teraz książki zawierają nie tylko świetne przepisy ale i cudowne zdjęcia, które wprost krzyczą: "zrób mnie!" 
Książki mają sztywną oprawę i kolorowe, lakierowane wnętrze. Każdy przepis składa się z listy składników, opisu przygotowania, czasu potrzebnego na przygotowanie oraz (co bardzo mi się spodobało!) sugestii, w jakiej porze dnia warto zaserwować danie. Przepisy są dość łatwe, idealne dla zabieganych bo składniki spiszesz na jednej karteczce. Szata graficzna i układ przepisów bardzo mi odpowiada i chętnie sięgam po tą serię podczas kuchennych eksperymentów.
 
Książki są prawdziwą kopalnią pomysłów, dzięki którym możemy wyczarować w swojej kuchni wspaniałe smakołyki. Przepisy mogą zostać wykorzystane zarówno przez doświadczonych, jak i mniej zaawansowanych kucharzy, czy nawet tych całkiem początkujących. Każdy też znajdzie coś dla siebie: sałatki i dania lekkie, potrawy mięsne czy desery.
Najbardziej jednak w książkach kucharskich lubię zdjęcia i bez zbędnego lukru mogę powiedzieć, że wydawnictwo opracowało fajną szatę graficzną. Poszczególne strony to kuchenny stół lub blat opruszony mąką, a na nim szczegóły danego przepisu i smakowite zdjęcie. Każda książka ma swój motyw przewodni, który podpowie nam czego możemy się spodziewać. Moja ulubiona to oczywiście "Musi być szybko", Ślubny stawia na "Mięsożerców" - chociaż tego to można się było spodziewać ;)

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.