Halloween: 20 inspiracji dla dzieci

Share This
Ostatnie kilka dni świetnie bawiłam się z Oliwierem wśród wszechpanującego bałaganu. Chciałam przygotować dla Was wpis z inspiracjami na kreatywne zabawy o tematyce Halloween ale chciałam też by to były rzeczy przygotowane przez nas. Mam nadzieję, że nasze propozycje się spodobają i wykorzystacie któreś z nich na ustrojenie wnętrza w temacie Halloween.

 1. Wesołe czarownice
  Tworzymy stożek i doklejamy do niego pasek oraz twarz czarownicy. Długie nogi powstały z papieru pomalowanego w czerwone paski – ich długość zależy tylko od Was :) Kapelusz to właściwie samo koło – rondel – z dziurą, nałożony na stożek. Włosy można zrobić z wełny lub bibuły.
 2. Elegancki Hrabia
  Malujemy rękę: wnętrze dłoni jasnym kolorem, a palce czarnym – odciskamy na kartce, a następnie dodajemy oczy, zęby i ubranko naszemu Drakuli.
 3. Duszki
  Powstały z filtrów do ekspresu – moje akurat są brązowe więc Oli najpierw je przemalował na biało, a następnie odcisnął paluszki imitujące oczy i usta. Gdy filtry wyschną, gnieciemy je i ponownie rozwijamy, a następnie przewlekamy sznureczek z pętelką na końcu.
 4. Straszna wiedźma
  Wytłoczkę wycinamy tak, by powstała "twarz i malujemy na zielono. Dokleiliśmy włosy z włóczki (może też być bibuła) i kapelusz z brystolu; owal z naklejonym trójkątem. Oliwier zaproponował także wypustkę na nosie wiedźmy.
 5. Pajęczynki
  Przydadzą się wykałaczki do szaszłyków lub patyczki po lodach. Trzy sztuki sklejamy ze sobą i doklejamy pajęczynę z czarnej wełny. Sama pajęczyna ma swój urok, ale my postanowiliśmy dodać jeszcze pająki: mini pomponiki z wełny, z naklejonymi dużymi oczkami.
 6. Potworne butelki
  Butelki przycinamy i dokładnie myjemy, by się nie lepiły, a następnie malujemy od środka (unikniemy dzięki temu wszechobecnego bałaganu (akurat :P ) ). Wycinamy zęby i oczy różnych kształtów, następnie doklejamy na butelce. Uważaj by mniejsze dziecko nie pokaleczyło się o ostre ranty uciętej butelki!
 7. Pajączki
  Rurkę po papierze toaletowym nacinamy i odginamy powstałe paski na zewnątrz. Odcinamy niepotrzebne elementy, tak by zostało 6 lub 8 nóg (wedle uznania). Na kawałku tektury lub talerzyku mieszamy odrobinę farby z wodą i maczamy papierowe rurki, a następnie odciskamy je na kartce. Na koniec doklejamy lub dorysowujemy oczy.
 8. Zębata dynia
  Na dużym brystolu rysujemy dynię i malujemy ją różnymi odcieniami żółtej i pomarańczowej farby. Gdy wszystko wyschnie dodajemy usta i oczy, oraz to co spodobało się Oliwierowi najbardziej: wielkie zęby :)
 9. Wesoła rodzinka
  Standardowe postaci Halloween z papierowych talerzyków; świetna zabawa na cały dzień. Malujemy talerzyki, gdy wyschną dodajemy elementy, które dopełnią twarze dyni, Frankensteina i nietoperka.
 10. Wściekłe koty
  Z czarnej kartki wycinamy koty oraz dodatkowe elementy (oczy, wściekły uśmiech, itp) a następnie naklejamy bibułę jak przy tworzeniu witrażyków. Takie straszydła stawiamy w oknie.
 11. Uwięzione duchy
  Pozbierane na spacerze patyczki i kawałki trawy umieszczamy na dekielku słoika. Duszki powstały z pergaminu (możesz użyć także bandaża, chusteczki lub waty). Straszydła mocujemy na patykach i nakładamy słoik – zakręcamy go i gotowe :)
 12. Jabłko czy dynia?
  Jabłko kroimy na pół, malujemy pomarańczową farbą i odciskamy na kartce. Później doklejamy lub malujemy dodatkowe elementy, dzięki którym jabłka staną się strasznymi dyniami.
 13. Uroczy pajączek
  Rurkę po papierze toaletowym nacinamy drobno i odginamy na zewnątrz. Wycinamy większość papieru, pozostawiając 6 lub 8 nóg, jak kto woli. Całość malujemy na czarno, dodajemy oczy i uroczy pajęczak gotowy.
 14. Nawiedzone domy
  Pudełek u nas zawsze dostatek więc chętnie używamy ich do prac twórczych. Tym razem zostały oklejone kawałkami gazet i udekorowane małymi witrażami imitującymi okna i drzwi. Nawiedzona ulica idealna na Halloween.
 15. Rodzina duszków
  Swoją i dziecka rękę malujemy na biało i odciskamy na czarnej kartce, a następnie domalowujemy oczy i usta. Świetna zabawa dla całej rodziny.
 16. Szkieletor
  Patyczki do uszu tniemy na kawałki i układamy na kartce na kształt szkieletu. Do kartki przyklejamy maczając końcówkę z watą w kleju.
 17. Dom Addamsów
  Nasza sąsiadka była bardzo zaskoczona i pochwaliła Oliwiera za efekty pracy :) Włosy z malowanego pergaminu przykleiliśmy na taśmę klejącą, oczy z papierowych talerzyków na taśmę dwustronną, a usta i brwi powstały z taśmy malarskiej. Wszystko tak, by nie trzeba było za parę dni skrobać drzwi od pozostałości kleju.
 18. Wesołe nietoperki
  Filcowa rodzinka: wszystkie kolory i elementy dobierał Oliwier (mama zajęła się jedynie przyszywaniem guzików). Takie nietoperze można zrobić także z bloku technicznego z kolorowymi kartkami.
 19. Lampion
  Szklankę lub słoik (u nas szklanka po świeczce) malujemy na pomarańczowo, z filcu wycinamy nietoperze i doklejamy je na szklankę. Wstawiamy do środka świeczkę i straszny lampion gotowy. Taka szklankę można pomalować na wiele sposobów i umieścić na niej dowolne elementy (duchy, dynie, drzewa, nietoperze, itd)
 20. Rozdmuchane drzewko
  Możemy wziąć kartkę jednego koloru albo zrobić wydzierankę. Następnie malujemy pień drzewa, odrobinę farby mocno rozrzedzamy i nanosimy na szczyt pnia, a następnie rozdmuchujemy za pomocą słomki do napojów.

17 komentarzy:

 1. Rewelacja, ile w to pracy trzeba włożyć! Uwięzione duchy rządzą :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwięcej czasu zajmuje sprzątanie po tych kreatywnych wygibasach :P

   Usuń
  2. Wiem coś o tym u mnie jest razy trzy:P

   Usuń
 2. Wow rewelacyjne wszystko :-) brawo :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko super ale zamkniete duszki jak dla mnie numer1 Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie fajne urocze stworki! Duży wybór, osobiście najbardziej podobają mi się podwieszane duszki i świecznik. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale pomysłowe prace! My dopiero zrobiłyśmy świeczniki mumie i dyniowe sakiewki niespodzianki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialne pomysły, a do tego jeszcze genialniejsze w swojej prostocie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale masz świetne pomysły! I piękne wykonanie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem pod wrażeniem! I żałuję, że nie trafiłam do Ciebie kilka dni temu, kiedy szykowałam impreze halloweenową dla mojej córki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pod wrażeniem! I żałuję, że nie trafiłam do Ciebie kilka dni temu, kiedy szykowałam impreze halloweenową dla mojej córki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Prosto, ale jak wspaniale! Twoje podejście uczy kreatywności! Brawo!

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.