Lampion z dyni, krok po kroku

Share This
Niewątpliwym symbolem Halloween jest lampion z dyni, dlatego w tym roku za namową Oliwiera postanowiłam stworzyć własny. Młody widuje od kilku dni na wystawach sklepowych takie cudeńka więc sam również chciał mieć takiego straszaka w domu. W Spielgruppe również od ponad tygodnia królują duszki, pajączki i halloweenowe smakołyki więc czemu nie? W satanistów się bawić nie będziemy, wiary nie zmieniamy, rytualne obrzędy też nie dla nas – to tylko zabawa jak każda inna. Halloween nie jest polskim świętem, dlatego dyskusja na ten temat w naszym kraju jest dość burzliwa. Ten dzień ma oczywiście swoich zwolenników i zagorzałych przeciwników, a ja jestem gdzieś pomiędzy. Dlatego nie widzę nic złego w tym, aby wykorzystać niektóre tematyczne motywy do jesiennej dekoracji mieszkania.

Jak wyciąć dynię na Halloween?

Potrzebne będą:
  • dynia dowolnej wielkości
  • ostry nóż z czubkiem
  • łyżka do wydrążenia środka
  • miska na odpadki
  • świeca
  • ołówek (opcjonalnie)

1. Ostrożnie wytnij czubek dyni. Zwróć uwagę, by wkładać ostrze pod kątem – dzięki temu pokrywka nie będzie wpadać do środka. Następnie wnętrze oczyść z miąższu za pomocą własnych rąk i łyżki.
2. Na dynię nanieś wybrany wzór – możesz odrysować go ołówkiem. Następnie bardzo ostrożnie go wytnij i oczyść wewnętrzne kontury (aby wycięte kształty były wyraźne).  Ja wycięte elementy wpychałam do środka ołówkiem, co bardzo usprawniło mi pracę. Z zębów i oczu możesz dodatkowo wyciąć skórę, przez co powstanie ciekawy efekt.
3. Oczyść dokładnie środek dyni z resztek miąższu i wyciętych elementów. Zapal świeczkę, włóż ją do środka i zamknij wieczko. Możesz też najpierw umieścić świeczkę wewnątrz i zapalić ją długą zapałką lub zapalniczką wkładając ją przez usta – unikniesz dzięki temu niechcianych poparzeń od świeczki.

4 komentarze:

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.