Pozwól dziecku wierzyć w Mikołaja

Share This
Chciałabym by moje dzieci wierzyły w Mikołaja, Gwiazdora, Zająca i całą gromadę bajecznych postaci, w które i ja wierzyłam dawno temu. Święta i przygotowania do nich nabierają wówczas innego wymiaru; nie tylko dlatego, że "Mikołaj patrzy!" i można go wykorzystać jako motywację do dobrego zachowania ale to także pewien rodzaj magii. Magia być musi! W końcu jakim cudem Święty miałby oblecieć cały świat w saniach ciągniętych przez renifery i z workiem tak wielkim, że zmieszczą się w nim prezenty dla całej ludzkości? (a przynajmniej tej grzecznej części).
Co roku pisałam lub rysowałam z siostrą list do Gwiazdora, który przychodził 24 grudnia. Mikołaj przynosił drobne upominki, a zazwyczaj same słodkości i wór pomarańczy - nie oczekiwałyśmy nic więcej bo prezenty, te duże, zjawiały się nieco później. Pamiętam jak czekałyśmy czy staruszek odpowie na któryś z naszych listów - niestety wówczas nikt nie wpadł na pomysł rozsyłania listów czy nawet filmów dedykowanych dzieciom od niezwykłego nadawcy.

Już w zeszłym roku szukałam czegoś takiego ale zrezygnowałam z przekonaniem, że Oliś jest jeszcze za mały - niby wierzy w Gwiazdora i Mikołaja ale to była zbyt duża abstrakcja dla niego. W tym roku przygotowaliśmy list (tata rysował - nie wiedziałam, że mam takiego zdolnego męża - a Oliś kolorował). W związku z tym, że prezenty ma przynieść Gwiazdor 24 grudnia, nie spieszyło nam się z wysyłką owego listu, a i na odpowiedź trochę poczekamy (to w końcu Szwajcaria!).

Przewertowałam internety i znalazłam idealną opcję dla mojego smyka. Trafiłam na stronę Elfi - listy od Mikołaja, na której nie tylko można zamówić list ale cały pakiet od Mikołaja czy nawet personalizowany film. Byłam bardzo ciekawa, zwłaszcza ostatniej opcji, więc szybko zabrałam się za wnikliwe przeglądanie strony. Taki nowoczesny ten Mikołaj, pomyślałam, skoro już nawet video rozsyła do dzieci - ale co tam, skoro maluchy bawią się tabletami to i staruszek może :)
Do przygotowania filmu potrzebnych jest kilka informacji: imię i wiek dziecka, miejsce zamieszkania, specjalny tekst z listy, który Mikołaj wypowie bezpośrednio do dziecka czy informację co lubi, co robi itd. Dodajemy także zdjęcia, które pojawią się w nagraniu; mają one potwierdzić od kogo był list, czy dziecko znajduje się na liście grzecznych dzieci i jakie "zamówienie" składa. Po opłaceniu zamówienia, gotowy film pojawia się na wskazanym mailu w ciągu 3 godzin (do mnie dotarł po niespełna 20 minutach). Obejrzałam go sama i jestem zachwycona! Zwroty do dziecka, zdjęcia, wszystko wygląda rewelacyjnie! Oliwier z pewnością będzie zachwycony! Film do obejrzenia otrzyma zapewne za 2-3 dni bo dopiero co wysłaliśmy list, a na biegun jest przecież daleko więc trzeba trochę poczekać :)

Dla tych, którzy wolą bardziej tradycyjne listy Elfi przygotował możliwość zamówienia listu, którego treść całkowicie można edytować po swojemu lub skorzystać z gotowych baz. Ja wybrałam jedną z nich i dopisałam od siebie kilka zdań tak, by Oliwier wiedział, że to faktycznie specjalnie dla niego. Serwis daje możliwość nadania takiego listu właściwie w każdy zakątek świata, co bardzo mnie ucieszyło!
Mamy właściwie 3 opcje na sprawienie radości dziecku:
- list od Mikołaja ze złotą pieczęcią i podpisem
- pakiet Gold (list, dyplom, pocztówka, naklejka, ozdobna koperta)
- personalizowany film


KONKURS
Elfi w porozumieniu ze Świętym Mikołajem ma dla Waszych dzieci wyjątkowe prezenty! 
Regulamin konkursu1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Oli Loli New Life.
2. Nagrodami w konkursie jest 5 personalizowanych filmów od Mikołaja
3. Czas trwania konkursu 05.12 - 10.12.2016 do godziny 23:59
4. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 2 dni od zakończenia konkursu
5. Zadanie: należy w komentarzu wpisać o co prosi Twoje dziecko w swoim liście do Mikołaja
6. Mile widziane będzie udostępnienie posta o konkursie i zaproszenie 5 znajomych (tutaj)
7. Każdy uczestnik może wziąć udział jeden raz
8. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga
9. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada profil w serwisie facebook.com. Warunkiem bezwzględnym do uczestnictwa w konkursie i otrzymania nagrody jest posiadanie profilu z danymi zgodnymi z prawdą.
10. Nie ma możliwości wymiany nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
11. Serwis Facebook.com udostępnia infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
12. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych tylko do celów związanych z konkursem.
13.  Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu 2 dni od ogłoszenia wyników konkursu nie zgłosi się po odbiór nagrody, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

13 komentarzy:

 1. a ja juz sobie ten filmik wykupilam, akurat na black friday i w zalapalam sie na bardzo promocyjne ceny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna sprawa. U nas Mała dopiero w drodze i przez najbliższe kilka lat w Mikołaja na całe szczęście będzie wierzyć. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no proszę czego to się można dowiedzieć :) ale skoro podobno księża spowiadają przez internet, to i z Mikołajem można sobie pogadać przez skype'a :D fajna sprawa, szkoda, że ten mały szkrab, który aktualnie słodko chrapie, nie umie mówić i nie powie mi co chciałby dostać ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Już w zeszłym roku znalazłam tą stronę, ale Mania była jeszcze za mała. W tym roku te jeszcze odpuściliśmy, ale w przyszłym roku na 100% skorzystamy z tej fajnej inicjatywy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł :) to gram a nuż się dla mojej Gabrielki poszczęści :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa opcja, nie słyszałam wcześniej by Mikołaj nagrywaj i wysyłał filmiki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy wideo od Mikołaja! Jest suuuper! A Krzysiu jaki zdziwiony, przestraszony, ale i szczęśliwy i dumny! Bardzo fajna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm... Moja córeczka nie ma 18 lat, dlatego mama przekaże cenne informacje :)


  Drogi Święty Mikołaju!


  Mam na imię Oliwka i mam 14 miesięcy.
  Grzeczna i milutka byłam przez mój roczek pierwszy.
  W tamtym roku maleńka byłam, o nic Ciebie nie prosiłam,
  dlatego w tym roku o wyjątkową rzecz prosić postanowiłam.
  Jak już zdążyłam przez ten roczek zauważyć,
  to tatuś zamiast być ze mną, większość czasu jest w pracy...
  Kiedy rano wstaję, to już go nie ma,
  czekamy z mamą do samego wieczora..
  A gdy już wraca i drzwi otwiera,
  tak bardzo się cieszę, że tato aż łzy ze wzruszenia przeciera...
  On też się cieszy i wiem, że mnie kocha
  ale tak mało go widzę, że często za nim szlocham.
  Przez to i mamusia moja smutna chodzi,
  Ooooj ciężko nam jest dogodzić....
  To jest takie moje największe życzenie,
  prosiłabym Cię Mikołaju drogi o jego spełnienie.
  A jak już spełnisz moją prośbę najważniejszą,
  to mam jeszcze drugą, taką dużo mniejszą.
  Chciałabym dostać klocków zestaw ogromny,
  jeśli możesz to Elfom o tym wspomnij.
  Bo jak tato będzie miał czasu dużo więcej,
  to klockami będziemy bawić się w najlepsze.
  Ja klocki bardzo lubię powiem Ci w tajemnicy,
  dlatego postanowiłam sobie też je zażyczyć.
  Dzięki temu mama będzie szczęśliwa i wesoła,
  mam nadzieję, że z nami się pobawi mamusia moja.
  W zamian Mikołaju kochany obiecuję,
  że będę grzeczna znów przez cały rok, i rodziców mocno utulę,
  A dla Ciebie przygotuję mleko i ciasteczka
  na reniferki zaczeka marcheweczka.
  Oliwka <3

  OdpowiedzUsuń
 9. W bodajże 1989 (!) roku wysłałam ręcznie napisany list do Mikołaja w Rovaniemi i dostałam długi i bardzo ładnie wydrukowany list. Był jednak zupełnie niespersonalizowany (co jest zrozumiałe, bo wszystko było za darmo) - Mikołaj opowiadał po angielsku głównie o elfach i ich pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny pomysł. Chciałabym, żeby moje dziecko długo wierzyło w Mikołaja...ale wiem, że dzieci w przedszkolach i szkołach szybko dowiadują się, że go nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Moje dziecko święcie wierzy w świętego Mikołaja, co więcej, ja sama w niego wierzę :). Przyjdzie czas, kiedy córeczka się domyśli, kto tak naprawdę przynosi prezenty, ja nie mam zamiaru jej tego mówić. To właśnie magia świąt :).

  OdpowiedzUsuń
 12. Wlasnie chce dla corek video zamowic ale t se zbieram i zebrac nie moge. Wiem ze bedIe zachwycona bo czeka na mikolaja �� dzieki za przypomnienie a w konkursie tez wezme udzial bo moze nam sie. Uda ����

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.