Ty też jesteś super mamą

Share This
Nie wszyscy doceniają kobiety – matki – które poświęcił się dla rodziny. Spora część społeczeństwa uważa, że to nas zakichany obowiązek by jak wielofunkcyjny robot robić dosłownie wszystko w dodatku z uśmiechem na ustach. Wymaga się od nas byśmy dbały o dzieci, męża, dom, siebie same, byśmy były uśmiechnięte i wypoczęte ZAWSZE, a obiad codziennie wspaniały i inny. Czasem my same nie doceniamy własnych starań, dołujemy się, że coś nie wyszło, że w kuchni czeka sterta garów, a w mikrofalówce odgrzewa się obiad z wczoraj. Macierzyństwo to ciężka praca na pełen etat (nawet dwa etaty!); musisz być wspaniałą mamą, cudowną żoną i rewelacyjną panią domu. To właśnie mamy wiedzą jak ciężko czasem ogarnąć zwykły z pozoru dzień; ile obowiązków powstaje z niczego, ile stresu, bezsilności i cierpienia wywołuje zwykły katar, jak ciężko wykonać głupi telefon do lekarza gdy dziecko obok płacze, marudzi, nie chce spać, dopomina się o uwagę. Czy faktycznie muszę pokazywać wszystkim jaka jestem idealna? Czy nie mogę czasem sobie odpuścić i spędzić dnia w szlafroku, zostawić obowiązki na później, wszamać pizzę z mikrofalówki i oddać się błogiemu wypoczynkowi wówczas gdy i moje dziecko śpi? Przecież dla swoich synów i tak jestem najlepszą, najwspanialszą, najpiękniejszą mamą … mamą na medal.
Ty też, Droga Czytelniczko, jesteś najwspanialszą mamą dla swojego dziecka. Choć czasem Ci się wydaje, że nie ogarniasz tematu, że za dużo się obijasz, a za mało czasu poświęcasz na rzeczy ważne – to są rzeczy ważniejsze: teraz, w tej chwili, właśnie to co robisz ma sens. Jesteś na co dzień mamą, żoną, kucharką, sprzątaczką, majsterkowiczem, nauczycielką, pomocą doraźną, konstruktorem, animatorem i setką innych osób – i jesteś z pewnością najlepsza w tym co robisz!
Macierzyństwo, choć jest ciężkim, pełnym stresu kawałkiem chleba to uskrzydla i sprawia, że potrafimy wzbić się na wyżyny swoich swoich możliwości fizycznych i psychicznych. Każdy dzień jest niespodzianką, niekończącą się zagadką dla każdego rodzica. Bycie mamą to tysiące obowiązków, stresów ale też uśmiechów, gestów i spojrzeń. Ta niesamowita życiowa rola sprawi, że odkryjesz w sobie umiejętności i emocje, o których do tej pory nie miałaś pojęcia.

To zawód, którego nie da się umieścić w żadne ramy, którego obowiązków nie da się spisać, w którym nie można wziąć urlopu, chorobowego czy dnia wolnego. To zawód, który wymaga największego skupienia i dyspozycyjności 365 dni w roku bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. A! Czekaj – wróć! Wynagrodzenie w tym zawodzie nie może się równać z żadnym innym: całusy, spojrzenia, gesty, bliskość i emocje z nią związane – to coś, czego nie da się opisać żadnymi słowami.
W ramach kampanii społecznej MAMA NA MEDAL marka Canpol Babies, przygotowała dla wszystkich mam zabawę, dzięki której możemy pochwalić się swoimi umiejętnościami, poradami, wypowiedzieć na temat macierzyństwa; trudów i radości z nim związanych. Tym wpisem chciałabym wesprzeć wspaniałą akcję Canpol i zaprosić Was na stronę Mam na medal. Poznacie tam inne fantastyczne mamy, weźmiecie udział w konkursach z cudownymi nagrodami, a nawet zobaczycie siebie w roli postaci z komiksu :) Canpol regularnie daje mamom możliwość przetestowania swoich produktów, sama z przyjemnością je polecam więc i Was zapraszam na stronę www.

19 komentarzy:

 1. Ostatnio mam całkiem sporo tego typu "rozkmin" - i fajnie trafić na taki budujący, pozytywny tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten temat jeszcze mnie nie dotyczy, bo starania zaczniemy już za pół roku, ale mam nadzieję, że choby nie wiem jak było będzie dobrze ;)

  Super post, na pewno będę go polecać matkom polkom w zwątpieniu ;)
  Pozdrawiam i zapraszam http://designyourhappylife.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekstra teks odrazu humor mam lepszy dzięki

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz co? Nie tylko Tobie jako mamie dobrze zrobi dzień w szlafroku i zamówienie pizzy na obiad, cała rodzina się z tego ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba w tym wszystkim ważne jest byśmy to my same poczuły, że robimy coś dobrego, fajnego!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny wpis. Bo taka prawda, jesteśmy wspaniałe. Choć czasem może i niedoceniane. Nie jesteśmy robotami, żyjemy i prócz bycia matkami jesteśmy też o zgrozo! kobietami. O ty też warto pamiętać! :) Ale kto nie ma dnia lenistwa? Ja przyznam się szczerze, że cały weekend miałam. Ale cooo tam, żyć dlae trzeba, sterta ubrań do prania i prasowania czeka randkę:) samo się nie zrobi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często padam wieczorem na kanapę, otwieram coś słodkiego i... przypominam sobie o garach w zlewie (które przecież wyschną do rana) i praniu (które do jutra wygniecie się na amen) - o tak kończy się moje lenistwo

   Usuń
 7. Bardzo fajna akcja - warto wziąć udział, gdy się jest mamą i wspierać się nawzajem :) Pozdrawiam, www.youcancallmeann.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację, kobiety, które poświęcają się dla rodziny, czasem robią więcej niż businesswomen. Szkoda, że społeczeństwo często o tym zapomina, bo to ciężka i bardzo ważna praca, nie tylko dla dziecka czy rodziny, ale dla nas wszystkich, bo przecież od wychowania w domu zależy to, jakimi będziemy ludźmi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mąż wróci z pracy i rzuci tekstem w stylu: siedzisz w domu i nic nie robisz...

   Usuń
 9. Świetny tekst! Są kraje, w których kobiety poświęcające się dla rodziny są doceniane, np. Australia. W chwili, gdy mężczyzna przechodzi na emeryturę, jego żona, nawet niepracująca zawodowo, też są otrzymuje, bo Państwo docenia, że zrezygnowała z kariery zawodowej by wychować dzieci i zadbać o męża by był wyszykowany do pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam o tym! Bardzo na miejscu "ciekawostka"

   Usuń
 10. Dobrze, że trafiłam na ten wpis z samego rana, bo poprawił mi humor :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 11. Najważniejsza osoba w życiu dziecka, nie tylko małego :) MAMY - macie moc! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zawód MAMA to jest nieoceniony zawód, szkoda tylko że tak nie doceniony w kodeksie pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj prawda, prawda. Często zapominamy o tym, że dążąc do perfekcji wcale nie stajemy się lepszymi mamami.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo miło napisane :) Ja również uważam, że każda z nas jest Mamą doskonałą, bo taką stara się być. A że jesteśmy przy tym tylko ludźmi...cóż...

  OdpowiedzUsuń
 15. Coraz więcej mówi się o cieniach macierzyństwa, coraz częściej też mężczyźni angażują się w wychowanie dzieci. Oby to szlo coraz szybciej.

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.