Czy można jeść sushi w trakcie trwania ciąży?

Share This
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ciąża jest dla kobiet jednym z najważniejszych okresów w życiu. Każda przyszła matka pragnie zagwarantować swojemu dziecku dokładnie to, co dla niego najlepsze, starannie selekcjonując trafiające na stół potrawy. Opinie na temat sushi nierzadko są podzielone, również w przypadku kobiet w stanie błogosławionym.
.xn--wiatsushi-u1b.com.pl

Czy ta japońska potrawa rzeczywiście może zaszkodzić nienarodzonemu maluchowi?

Warto mieć świadomość, że stawianie sushi w jednym szeregu z alkoholem czy papierosami to spory błąd, bowiem zawiera ono sporo składników mających bardzo pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, jednak całkowita rezygnacja z sushi jest zbędna. Wystarczy zastosować się do kilku zasad i rozsądnie wybierać odwiedzane restauracje.

Surowe produkty mogą być zagrożeniem, lecz wcale nie muszą

Utożsamianie sushi ze szkodliwym wpływem na przebieg ciąży prawdopodobnie wynika z faktu, że jednym ze składników tej potrawy są surowe ryby. Rozważając wizytę w lokalu oferującym sushi, trzeba pamiętać, że zazwyczaj można w nich zjeść również wersję wegetariańską oraz taką, która zawiera grillowane lub gotowane na parze ryby. Oczywiście, niezbędne jest unikanie panierki, bowiem produkty smażone w głębokim tłuszczu to duże zagrożenie dla przyszłych matek.

Zdecydowana większość restauracji dba o jakość swoich produktów, przechowując je w odpowiednich warunkach. Zdarza się jednak, że właściciele lokali nie przywiązują do tego zbyt wielkiej wagi, przez co na okres trwania ciąży warto zrezygnować z surowych ryb. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu ryzyka zatrucia pokarmowego czy przedostania się do ludzkiego organizmu któregoś z charakterystycznych dla kiepskiego sushi pasożytów.

Kobiety w ciąży często są uwzględniane przez restauracje

Dobrym rozwiązaniem może się okazać wybór takiego lokalu, w którym sushi przygotowywane jest na oczach gości. Nie dość, że potencjalny konsument doskonale widzi jakość produktów, to jeszcze taki sposób podawania potraw determinuje konieczność kompleksowej troski o poziom restauracji. Ponadto, niektóre z nich uwzględniają w swej ofercie specjalne przysmaki dedykowane kobietom w ciąży.

Co zatem zrobić, aby zagwarantować sobie oraz nienarodzonemu dziecku jak największe bezpieczeństwo? Przede wszystkim, należy spożywać ryby poddane wcześniej obróbce cieplnej, unikając przez jakiś czas surowych potraw. Smażone czy pieczone owoce morza nie powinny zaszkodzić nikomu, tym bardziej, że zazwyczaj podawane są wraz z warzywami i ryżem. Wszystkie te składniki potrafią mieć niezwykle korzystny wpływ na organizm zarówno przyszłej matki, jak i jej pociechy.

Warto zdawać sobie sprawę, że sushi najczęściej jest jedzeniem stosunkowo lekkostrawnym, co również należy do jego atutów. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w okresie trwania ciąży kobieta nierzadko miewa różne gastronomiczne zachcianki, przez co całkowita rezygnacja z wizyt w restauracjach oferujących sushi bywa całkowicie bezcelowa.
Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji ŚwiatSushi.com.pl

1 komentarz:

  1. Oj tak. Zgadzam.się. unikac surowego miesa, ale przecież sushi można jeść na wiele sposobów:)

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.