Gdy dzieci śpią... jak spędzić Walentynki

Share This
Zanim na świecie pojawią się dzieci wieczory spędzone z chłopakiem, narzeczonym czy mężem są nieco inne. Mamy czas na romantyczne spacery, randki, wyjścia do kina, restauracji czy upojne chwile we dwoje w domowym zaciszu. Po dzieciach sytuacja trochę się zmienia... no dobra trochę bardziej niż trochę :) Przed ślubem celebrowaliśmy ze Ślubnym ten dzień, potem stał się zwyczajnym dniem pełnym obowiązków. Kocham swoje dzieci ale czasem chciałabym by Ślubny po powrocie z pracy przywitał mnie słowami: "szykuj się, idziemy na kolację" albo porwał mnie na długi, beztroski spacer w blasku księżyca. Pomarzyć można, prawda? Ale można też raz na jakiś czas zorganizować sobie wieczór inny niż wszystkie, Walentynki są świetnym pretekstem.

Kolacja tylko dla Was
Wspólna kolacja to banał bo przecież codziennie jadamy razem ALE jadamy z dziećmi. Proponuję zatem nakarmić pociechy, położyć je spać i zorganizować sobie kolację przy świecach. Nie musicie przecież wyjść na miasto, do eleganckiej restauracji, nie musicie jeść luksusowych produktów - w domu też może być miło, trzeba tylko pamiętać o kilku szczegółach.

Jedzenie 
  • przygotujmy je wcześniej dzięki czemu nie będziemy musieli stać przy garnkach w tym wyczekiwanym, wolnym czasie,
  • zamówmy gotowca do domu albo kupmy coś wyjątkowego na mieście, coś innego niż jemy na co dzień (owoce morza, sushi, kuchnia tajska albo inna, itp)
  • zróbmy coś razem z wyjątkową książką dla dwojga, bo wspólna praca w kuchni przy pysznym jedzeniu może być bardzo interesującym wstępem do czegoś więcej.
Nastrój
  • świece w każdych ilościach to z pewnością najbardziej romantyczny akcent wieczorową porą, który stworzy intymny klimat
  • kadzidełka z ulubionym zapachem zrelaksują Was i wprowadzą w błogi nastrój
  • kwiaty, zwłaszcza róże (niekoniecznie tona płatków rozsypana po podłodze) 
  • lampka wina zawsze jest na miejscu, nawet jeśli karmisz piersią droga mamo, możesz sobie pozwolić na ten mały wybryk (pamiętaj jednak, że potem trzeba odczekać 6 godzin z karmieniem malucha!)
  • romantyczna muzyka lub odwrotnie: ulubione kawałki, które porwą Was do tańca
  • możesz sprawić Wam wspólny prezent i zaopatrzyć szafę w wyjątkowe kubki, niezwiązane bezpośrednio z Walentynkami - nie ociekają serduszkami, Amor nie strzela z łuku - dzięki temu są uniwersalne i można je z powodzeniem używać cały rok.
Spa dla dwojga
Jeśli macie wannę, jesteście szczęściarzami i możecie sprawić sobie wyjątkowy wieczór. Wspólne pluskanie się w wannie w towarzystwie delikatnego światła świec i dużej ilości piany to idealna okazja, by cieszyć się bliskością i rozbudzić uśpione instynkty. Obsypcie się delikatnymi pocałunkami, przytulcie i cieszcie się swoją obecnością. Niecodzienny nastrój, czułe słówka i bliskość z pewnością pobudzą apetyt na coś więcej niż przytulanie... należy się Wam drodzy Rodzice!

Jak nastolatki
Pamiętacie czasy szkolne? Gdy zainteresowanie okazywaliśmy sobie na różne sposoby, niekoniecznie taktowne i z sensem. Liściki na lekcjach, skrywane spojrzenia, wieczory na wycieczkach szkolnych z grami towarzyskimi - dawaliśmy bardzo niewinne sygnały zainteresowania drugą osobą. Z tych czasów pamiętam jedną grę, która często wywoływała wypieki na twarzy i wprowadzała w zakłopotanie - "Flirt". Dzisiaj opracowana, pęknie wydana dostępna jest w sklepie Spod Lady. Zabawne i zaczepne hasła mogą zapoczątkować wieczór pełen wspomnień; może cofniecie się do czasów początku Waszego związku i spędzicie nie jeden i nie dwa wieczory na flirtowaniu ;)3 komentarze:

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.