5 błędów sprzedającego mieszkanie

Share This
Kiedy zamierzamy wystawić mieszkanie na sprzedaż zawsze powinniśmy zadbać o to by dobrze je zaprezentować. By transakcja przebiegła sprawnie, kupcy się nie rozmyślili i abyśmy my byli zadowoleni, powinniśmy starać się unikać kilku podstawowych błędów. Jakie pomyłki popełniamy podczas sprzedaży mieszkania? Poniżej przedstawionych zostało 5 podstawowych sytuacji, do których nie powinniśmy dopuścić.

Po pierwsze przygotować wnętrze!

Ludzie to wzrokowcy. Wchodzą do Twojego mieszkania i patrzą na to jak już w tej chwili jest ono urządzone, mimo tego, że prawdopodobnie zmienią wystrój. Chcą jednak zobaczyć, że mieszkanie jest zadbane i robi przyjemne wrażenie jeszcze zanim zdecydują się na zakup. Nie możemy przecież pokazywać nieruchomości przeskakując nad zabawkami albo potykając się o brudne rzeczy przygotowane do prania. W sklepach to również ekspozycja towaru decyduje o tym czy będziemy chętni go nabyć. Postarajmy się zatem zareklamować nasze mieszkanie. Kiedy przyjdzie potencjalny kupiec gniazdko powinno być wysprzątane, opróżnione ze zbędnych bibelotów i sprawiać wrażenie bardzo zadbanego. Dodatkowo niezłym sposobem jest włożenie ciasta do piekarnika by dawało przyjemny zapach i kojarzyło się z domową, sielską atmosferą. Na pewno pomoże nam to przekonać kupca do rozpatrzenia naszej oferty!

Złe oświetlenie pomieszczeń

To również wpływa na opinię jaką wyrobi sobie kupujący mieszkanie. Jeśli w pokojach będzie zbyt ciemno – zostaną one optycznie zmniejszone. Światło powinno być jasne, ale nie rażące i sprawiać wrażenie idealnie dobranego pod ten typ nieruchomości. Zadbajmy zatem o to żeby nasz potencjalny kupiec dobrze czuł się w mieszkaniu poprzez odpowiednie pokreślenie jego atutów oświetleniem.

Zdjęcia robione przez amatora

Aby w ogóle zachęcić kogoś by przyszedł obejrzeć mieszkanie, powinniśmy najpierw zareklamować je odpowiednio w Internecie. Wybór ofert jest ogromny, żeby się przebić należy przyciągnąć uwagę osób przeglądających oferty. Nie zrobimy tego jednak, jeśli posiadamy nieprofesjonalne zdjęcia, które w żaden sposób nie zachęcają do rozważenia naszego mieszkania. Dlatego najlepiej zatrudnić fotografa, który wyeksponuje na zdjęciach zalety nieruchomości. Jeśli jednak nie chcemy pomocy profesjonalisty powinniśmy chociaż użyć odpowiedniego sprzętu, który zrobi zdjęcia dobre jakościowo.

Niepoważne traktowanie kupca

Oczywiście oprowadzając klienta powinniśmy pokazać mieszkanie z jak najlepszej strony. Nie jest jednak dobrym sposobem uniemożliwianie mu obejrzenia całości nieruchomości czy też zbywanie niewygodnych pytań. Należy dam kupującemu odrobinę swobody. Aby zyskać zaufanie możemy sami poruszyć pewne, niewielkie mankamenty mieszkania, zapewniając, że nie są one dużą przeszkodą. To jednak należy robić ostrożnie. To co dla nas może być drobnostką, dla kupującego może okazać się sporym problemem. W takiej sytuacji najlepiej nie mówić nic, chyba że wyczuliśmy co dla klienta może być ważne a co mniej.

Zła oferta cenowa

Odpowiednia kwota, którą życzymy sobie za mieszkanie, wyliczana jest na podstawie sytuacji rynkowej, lokalizacji naszej nieruchomości oraz jej stanu. Jeśli mieszkanie zostanie przez nas źle wycenione możemy stracić czas albo pieniądze. W przypadku zbyt niskiej półki cenowej, nie zarobimy na nieruchomości tyle ile byśmy mogli. Jeśli jednak cena będzie za wysoka to możemy nie sprzedać naszego mieszkania jeszcze długi czas po wystawieniu pierwszej oferty. W jaki sposób temu zaradzić? Najlepiej poprosić o pomoc profesjonalistę, który pomoże wycenić nam nieruchomość biorąc pod uwagę wszystko co kształtuje ceny rynkowe mieszkań.
Sprzedając mieszkanie powinniśmy zadbać o to by kupiec dobrze się w nim poczuł oraz by transakcja przebiegała w przyjaznej, pełnej zaufania atmosferze. Dbając o to by nie popełniać powyższych błędów, z pewnością uda nam się zachować profesjonalizm i szybko znaleźć klienta, który będzie chciał zakupić naszą nieruchomość.
MK
Wiele cennych informacji o rynku nieruchomości znajdziesz na: jejnieruchomosc.pl/poradniki/.

Brak komentarzy

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.