8 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch dla kobiet

Share This
Każda z nas marzy o tym, aby mieć piękne i smukłe ciało, szczególnie w okresie wakacyjnym. Szukamy wtedy różnego rodzaju ćwiczeń, które pomogą nam osiągnąć zamierzony efekt. Pomagamy Wam wybrać najbardziej skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch.

Brzuszki

Połóż się na plecach. Ułóż ręce przy uszach i zegnij nogi w kolanach. Zepnij brzuch i wykonaj osiem powtórzeń w dwóch seriach. Bardzo ważny jest prawidłowy oddech: wdech przed spięciem(nosem), wydech po spięciu ustami. Pamiętaj, że nie musisz się wysoko podnosić i staraj się nie unosić głowy.

Wymachy nóg

Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach i unieś je na wysokość bioder. Ułóż ręce za głową – rozstaw szeroko łokcie. Na przemian przybliżaj łokieć do przeciwległego kolana czyli: prawy łokieć – lewe kolano i odwrotnie, lewy łokieć – prawe kolano. Jednocześnie prostuj nogę, której nie dotyka łokieć. Staraj się trzymać klatkę piersiową w górze i wyciągaj stopy możliwie najdalej.

Brzuszki na skos

Połóż się na plecach. Ugnij nogi w kolanach pod kątem prostym. Lewą nogę połóż na prawe kolano(kostka ma dotykać kolana. Lewą rękę połóż w bok, a prawą przy uchu. Staraj się dociągać prawy łokieć do lewego kolana. Wykonaj dwa razy po 8 powtórzeń. W tym ćwiczeniu również bardzo ważny jest prawidłowy oddech.

Nożyce

Trzymaj nogi podniesione, brzuch spięty, a łopatki delikatne uniesione. Obie nogi lekko uniesione, skrzyżowane, ale nie opieraj jednej nogi o drugą. Naprzemiennie zamieniaj miejscami nogi. Nie spiesz się i nie kładź nóg na podłogę. Wykonaj 20 powtórzeń.

Ćwiczenia imitujące wiosłowanie

Usiądź i zegnij nogi w kolanach. Przyciągnij je do klatki piersiowej podwijając przy tym odcinek lędźwiowy pod spód. Pamiętaj, aby spiąć brzuch, gdyż w tej pozycji ciężko utrzymać jest równowagę. Unieś ręce i wykonuj ruchy, które przypominają wiosłowanie prostując przy tym nogi. Zrób 20 powtórzeń.

Deska

Przyjmij pozycję jak do pompki. Ręce oprzyj na ziemi na szerokość ramion(staraj się, aby były na wysokości ramion), a stopy na szerokość barków, wyprostuj się i wciągnij brzuch. Utrzymuj taką pozycję przez 60 sekund. Ćwiczenie należy wykonać 3 razy. Dla bardziej wprawionych polecamy opierać się na łokciach, zamiast na rękach.

Smukła talia

Połóż się na boku i oprzyj się na ugiętej ręce. Drugą rękę połóż za głowę i trzymaj nogi prosto. Ciało powinno być ułożone w prostej linii. Unoś biodra i opuszczaj. Napnij mocno mięśnie, aby zachować równowagę. Powtórz 20 razy na każdą stronę.

Przyciąganie nóg do klatki

Połóż się na plecach, połóż ręce wzdłuż ciała. Unieś ugięte nogi do góry, zepnij mięśnie brzucha i staraj się przybliżać nogi siłami mięśni brzucha do klatki piersiowej. Staraj się wykonywać ćwiczenie powoli i dokładnie. Nie ruszaj przy tym rękami, ani głową. Wykonaj 10 powtórzeń w dwóch seriach.

Brzuszki z uniesionymi nogami

Połóż się na plecach, unieś nogi do góry i ugnij je w kolanach pod kątem prostym. Połóż ręce przy uszach i napnij brzuch. Wykonaj dwie serie ćwiczeń po osiem powtórzeń. Pamiętaj, aby oddychać prawidłowo: wdech nosem przed spięciem i wydech po spięciu ustami.
AK
Źródło: askaberes.pl.

2 komentarze:

  1. No właśnie.....ja dobrze znam te ćwiczenia, ale totalnie ich nie znoszę....a wałeczki jak były tak są :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Oprócz ćwiczeń na płaski brzuch ważna jest także dieta, przede wszystkim bogata w błonnik oraz spożywanie produktów naturalnych i nieprzetworzonych, to połowa sukcesu ;)

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.