Akcesoria do kawy niezbędne w każdym domu – co warto kupić?

Share This
Dom, w którym kawa gości niemal codziennie, potrzebuje odpowiednich akcesoriów, aby jej smak mógł wznieść się na wyżyny precyzyj kompozycji, a zmysły smaku i węchu domowników zostały właściwie dopieszczone. Niektóre z propozycji dostępnych na rynku są całkiem ciekawe, inne natomiast wydają się przeznaczone dla wąskiej grupy odbiorców. Coś jednak powinniśmy mieć, aby poranne zaparzanie kawy nie ograniczało się jedynie do wyboru wersji rozpuszczalnej, czy podawanej do dziś u naszych babć kawy po turecku – chwila nieuwagi i masz usta pełne fusów. Co zatem wybrać? Nad czym warto się zastanowić? Jak dopasować owe akcesoria do swojego kawowego gustu i potrzeb? Wskazówki i odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Kawiarka

Kiedy ekspresy wydają ci się zbytnią ekstrawagancją, bo w swoim życiu potrzebujesz jedynie podwójnego, porannego espresso, wówczas wybierasz kawiarkę. Stosunek ceny do jakości jest tu wyśmienity. Ekspres ciśnieniowy będzie kosztował cię kilka tysięcy złotych, a i tak nie da choćby zbliżonej głębi smaku co tradycyjna, włoska kawiarka. Możesz wybrać model aluminiowy, stalowy, klasyczny, kolorowy, a nawet elektryczny. W zależności od tego, ile kawy potrzebujesz naraz, masz też możliwość wyboru pojemności tego produktu, który najbardziej przypadł ci do gustu np. pod względem wzornictwa.

Młynek do kawy
I znowu... można kupić ekspres ciśnieniowy, który ma na wyposażeniu młynek, jednak różnica w wartości ciągle wydaje się zbyt duża, aby dokonywać takiej decyzji, kiedy można mieć opcję mielenia ziaren w niższej cenie i równie dokładnie. Stopień rozdrobnienia ich oraz trwałość to zaś kwestia użytej technologii oraz materiałów, z których został wykonany dany młynek. Możesz wybrać ręczny, elektryczny, z ostrzami, żarnowy, a nawet stylowy młynek w drewnianej lub szklanej obudowie. Najważniejsze to dostosować go do rodzaju ziaren, jakimi dysponujesz i lubisz raczyć swojej podniebienie – nie każdy młynek poradzi sobie między innymi z zieloną kawą (nawet ekspres ciśnieniowy może tu polec w boju, a wówczas naprawa może być bardziej kosztowna niż zakup odpowiedniego modelu osobno).

Spieniacz do mleka

Czym byłaby poobiednia kawa lub filiżanka tego aromatycznego napoju pita do deseru, gdy odwiedzają nas goście, gdyby nie odrobina nadającego kontrastu smakowego mleka. Spieniając je można dodatkowo uzyskać niesamowitą lekkość, która w połączeniu z mieszanką goryczy i kwaskowatości ziaren kawy powinna dać jeszcze lepsze doznania smakowe. Spieniacz jest więc jednym z bardziej potrzebnych produktów w domu, gdzie kawa jest ważnym elementem dnia i kojarzy się z przyjemnością, dlatego warto go mieć – w wersji elektrycznej lub ręcznej oraz wykonany z aluminium, szkła lub stali.

French press
Wystarczy świeżo zmielona kawa z ulubionego gatunku ziaren, gorąca woda o odpowiedniej temperaturze i we właściwej ilości i french press, jako metoda zaparzenia, by móc cieszyć się wyjątkowym smakiem oraz jednocześnie oddzielić fusy od napoju. Specjalna pompka nie tylko separuje, ale również lekko napowietrza kawę, wydobywając jeszcze silniej jej aromat i głębie smaku. Możesz kupić go w wersji szklanej lub stalowej. Możesz wybierać spośród kilku wersji kolorystycznych. Możesz też kupić jego nowoczesną odmianę – tzw. aeropress. Ważne być miał/miała go w swojej domowej kuchni!

W dziedzinie akcesoriów do kawy zasięgnęliśmy porady sklepu ŚwieżoPalona.pl

3 komentarze:

  1. W moim przypadku to jeszcze solidny (wielki) kubek do kawy. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas w domu kawiarka jest. Zabieramy ją na wyjazdy wspinaczkowe. Taka kawa zrobiona na maszynce,na świeżym powietrzu z kawiarki .... Uhm... pychota. A w domu mamy mały ekspres do kawy.

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.