Wyszukiwanka dla ciekawskich

Share This
Wszelkie zagadki, labirynty i poszukiwania to u nas hicior! Oliwier od dłuższego czasu chętnie sięga po książki, które wymagają nieco więcej zaangażowania niż tylko skupienia przy czytaniu. Znalazłam fajną propozycję, która na myśl mi przywodzi pewną książkę z mojego dzieciństwa - też były w niej ciekawe treści i poszukiwania. Koniecznie zajrzyj!

Gdzie się chowa śnieżna sowa?
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Autor: Anna Claybourne
Rok wydania: 2018
 Ilość stron: 64
Cena w sklepie online:  39,90zł


To jest jedna z książek, obok której nie mogę przejść obojętnie; piękna okładka, ciekawy tytuł i została wydana przez jedno z moich ulubionych Wydawnictw. Gdybym miała w jednym zdaniu powiedzieć o czym jest ta książka, to powiedziałabym: "To pełna pięknych ilustracji i ciekawych informacji wyszukiwanka".
Na 21 rozkładówkach przedstawiono różne części świata z typowymi gatunkami zwierząt. Każda taka rozkładówka składa się z dużej ilustracji, krótkiej charakterystyki i miniatur zwierząt, które trzeba odszukać na ilustracji. Od Grenlandii przez Amerykę, Afrykę, Europę, Azję, Australię aż do Antarktydy, odbywamy niesamowitą podróż dookoła świata. 
Na poszczególnych rozkładówkach musimy odnaleźć wskazane i krótko opisane zwierzęta. Przy każdej nazwie znajduje się ilustracja, ilość osobników do odszukania i ciekawe notatki - często ułatwiające poszukiwania. Po kilku razach Oliwier potrafił odnaleźć bohaterów danej strony bez problemu i myślałam już, że to koniec zabawy z książką. Okazało się jednak, że dzięki dodatkowym treściom i pięknej oprawie graficznej, mój mały Czytelnik nadal chętnie zagląda do swoich zwierzaków.
Na ostatnich stronach znajdziecie odpowiedzi i zaznaczone miejsca pobytu zwierząt oraz kilka ciekawych tablic ze zwierzętami - rekordzistami, mieszkańcami ekstremalnych środowisk, zagrożonymi gatunkami i kilka innych grafik o wysokiej wartości edukacyjnej. Sam początek z mapą jest równie interesujący; chłopcy jeżdżą paluszkiem po mapie i w ten sposób decydują, którą z rozkładówek będziemy oglądać. 
Każda strona tej książki to bajeczne ilustracje w nieco komiksowym stylu. Zwięzły opis środowiska jest bardzo na plus: dziecko się nie nudzi, nie muszę tłumaczyć skomplikowanej terminologii. Wszystko napisane jest fajnym i zrozumiałym dla dziecka języku.

Książka bardzo przypadła nam do gustu nie tylko ze względu na ciekawą treść, ale piękne ilustracje. Nie są przesadzone, w przyjemnych dla oka kolorach i niezbyt skomplikowane. Duży format jest przyjemny nawet dla młodszych czytelników; dzięki temu możemy książkę rozłożyć przed dzieckiem i wspólnie śledzić poszczególne strony.  Zabawa nie kończy się po kilku "razach" - już po odnalezieniu wszystkich zwierząt, możemy snuć historie o każdym osobniku po kolei. Dodatkowe informacje to wielki plus; walor edukacyjny, który można wykorzystać jako wprowadzenie do poważnych rozmów o przyrodzie i ekosystemach.


1 komentarz:

  1. Moim synom bardzo tego typu książki się podobają i śnieżna sowa ma zajmuje honorowe miejsce w biblioteczce maluchów

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.