Niezbędnik początkującego narciarza

Share This
Za chwilę zacznie się sezon narciarski więc czas się do niego przygotować!
Mam dzisiaj małe zestawienie "must have" dla wielbiciela sportów zimowych.

NARTY
na początek możesz je wypożyczyć - zwłaszcza jeśli jedziesz pierwszy raz i nie jesteś pewna czy złapiesz bakcyla. Początkujący i średnio-zaawansowani powinni mieć narty o 5 – 15 cm krótsze od wzrostu. Jest to bardzo ważne bo narty zbyt krótkie będą niestabilne a za długie zbyt trudne do opanowania.

BUTY
Wygodne i dobrze dopasowane! Nie musisz zakładać kilku par skarpetek; nuty te są tak skonstruowane, że nogi na pewno Ci nie zmarzną. Tym bardziej wrażliwym na niskie temperatury polecam wysokie, narciarskie skarpety.


KURTKA i SPODNIE
Najlepiej wysokiej jakości i termoaktywne. Na tym elemencie ubioru nie warto oszczędzać; najważniejsze jednak by kurtkę dobrze dopasować. Nie kupuj zbyt dużej czy ciasnej bo będzie krępować ruchy! Spodnie koniecznie nieprzemakalne.


KASK
to mus! Dzieci do 15 roku życia muszą go zakładać obowiązkowo. Dla własnego bezpieczeństwa jednak, każdy powinien kask nosić.


GOGLE
i wcale nie chodzi tu o wyszukiwarkę :)
Ważne by ochronić oczy przed promieniowaniem UV! Google pomogą Ci też chronić oczy przed wiatrem. 

RĘKAWICE
Ciepłe i nieprzemakalne; będą chronić Twoje dłonie przed mrozem i urazami.

KIJKI
Dobrze dopasowane (trzymane za rączkę w pełnym narciarskim ubraniu - ramię i przedramię muszą tworzyć kąt prosty) - w doborze na pewno wesprze Cię obsługa sklepu.

KREM
Nie ważne, że to zima :) Na stoku twarz bardzo narażona jest na działanie wiatru, zimna o promieni UV. Lepiej zapobiegać niż walczyć z poparzeniami skóry.

Wyżej wymienione rzeczy znajdziecie np. w sklepie http://sklep-luz.pl/ skąd też pochodzą przykładowe zdjęcia.

1 komentarz:

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.