Jak wybrać meble do domu?

Share This
Wybór mebli do mieszkania to niewątpliwie trudny orzech do zgryzienia, zwłaszcza gdy mamy już część wyposażenia. Wędrujemy wówczas po sklepach i przeglądamy strony by znaleźć coś, co będzie pasowało do reszty. Czasem jednak mimo wcześniejszych oględzin, okazuje się, że nie do końca gra nam wystrój.

Meble można dobierać na kilka sposobów:
  • kolorystycznie -  jeśli interesuje Cię dana kolorystyka lub wręcz przeciwnie; szukasz kontrastu dla tego, co już posiadasz. Czerwona kanapa zleje się przecież z czerwonym dywanem ale już któryś z tych elementów w czerni lub bieli będzie pasował idealnie. 
  • według stylu - meble w określonym stylu muszą doczekać się towarzystwa podobnego do siebie. Barokowy stolik nie widzi mi się z lakierowanymi meblami podświetlanymi halogenem albo toporny, industrialny stół a do niego pikowane krzesła - zadbaj by poszczególne meble i elementy nie gryzły się ze sobą. Jeśli lubisz jednak eksperymentować, masz poczucie stylu i wizję możesz próbować łączyć coś co pozornie może być totalnie odmienne - takie zabiegi często przynoszą ciekawe efekty (o ile są zrobione z wielkim wyczuciem i znajomością design)
  • zapchajdziura - gdy mamy małe mieszkanie i każdy cm jest na wagę złota, często jesteśmy postawieni pod ścianą; meble wybrać musimy na zasadzie "który wlezie" i jest to czasem bardzo trudne zadanie. Oczywiście jeśli Cię stać możesz zamówić meble na wymiar ale jest to zazwyczaj drogi biznes.
  • wizualizacja - to świetna opcja! Lubię programy, które umożliwiają sprawdzenie jak na danej ścianie będzie wyglądała cała gamma kolorystyczna farb oferowanych przez producenta. Znalazłam też fajne narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić jak dany mebel zachowa się we wnętrzu, jak będzie wyglądał po zmianie koloru, detali czy materiału obiciowego. Takim programem możecie się pobawić przeglądając ofertę http://kdcmeble.com/


1 komentarz:

  1. Ja miałam ostatnio problem z farbami na aciane co do mebli to też nie łatwo ale ja ide w biel szarosc styl retro uwielbiam drewniane ozdoby

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.