Matka bez kawy nie da rady

Share This
Dla większości mam kawa to źródło życia, bez kawy nie da się rozpocząć poranka i nie da się sensownie myśleć. Nie no żartuję, choć jakaś szczypta prawdy w tym jest - przynajmniej w moim przypadku. Nie wiem czy to uzależnienie czy przyzwyczajenie po prostu ale nawet gdy w porannym pośpiechu wyjdę z domu bez kawy, muszę ją chociażby kupić na mieście - bez niej nie ruszę szarych komórek. Znalazłam jednak rozwiązanie dla mojego pośpiechu.

Matka bez kawy nie da rady

... bynajmniej ja! Pierwsze o czym myślę, gdy wstaję rano to kawa; gorąca i pachnąca kawka z mleczkiem popijana ze spokojem na tarasie. A, nie - tak było kilka porządnych lat temu. Teraz myślę o kawie zaraz gdy przewinę, ubiorę, nakarmię Gabrynia, pokulam się z nim w wyrku, obudzę Oliwiera, przygotuję mu ubranko, zaliczę poranną toaletę i pierwsze marudzenie Gabrysia - wtedy idę szykować starszyźnie śniadanie i moja głowa zaczyna mi przypominać o kawie. Od kiedy kupiłam ekspres codziennie to samo: czarna albo z mleczkiem - ot, tyle moich doznań.

Luksus na mieście

Lubię od czasu do czasu wyskoczyć na miasto, nawet z dziećmi, na jakąś szybką kawę (a z chłopakami to nawet ekspresową). Wiecie: klimatyczna kawiarnia, wszechobecny zapach kawy pomieszany z wonią delikatnych ciast i ciasteczek. Najważniejszy jest tu jednak wybór: czego bym nie chciała, to mi podadzą - a potem wręczą też odpowiedni rachunek. Zaczęłam zatem negocjacje ze Ślubnym na temat nowego ekspresu do kawy; znalazłam bowiem taki, który daje ogromne możliwości i nie kosztuje kokosów.

Ekspres krups zrobi kawę za Ciebie

Ekspres do kawy, to taka mini kawiarnia we własnym domu; zwłaszcza jeśli jest on na kapsułki. Taki sprzęt daje szereg możliwości i doznań smakowych! To wszystko dzięki małym, kolorowym kapsułkom, które wkładamy w odpowiedniej kolejności do urządzenia. Kawa w tej postaci piętrzy się na sklepowych półkach, a atrakcyjne ceny pudełek zachęcają do zakupu. Fajne to; wkładasz kapsułki, czekasz minutę i gotowe. Napój robi się sam, a Ty smarujesz kanapki dzieciom; nie zdążysz ich zrobić - ekspres krups będzie szybszy :)Wszystkie machiny marki Krups można znaleźć tutaj https://www.dolce-gusto.pl/machines

Capuccino, latte, espresso - czego sobie życzysz?

Producenci kapsułek przygotowali dla nas około 30 różnych propozycji smakowych; poczynając od standardowych, przez typowo kawiarniane, aż do limitowanych edycji sezonowych. Kompozycje ubite są w hermetyczne kapsułki, dzięki czemu kawa nie wietrzeje. Dla mnie to dość istotne: mimo, że pijam sporo kawy, to zawsze mam otwartych kilka opakowań o różnych walorach smakowych i zapachowych - zanim zużyję wszystkie, zaczynają wietrzeć i cóż tu dużo mówić; nie są już tak smaczne.

Ekspres krups skradł me serce

Nawet nie on sam jako urządzenie (bo można przecież kupić inne) ale ten design, kolory! Czerwony drop ekspres idealnie by pasował do mojej kuchni (w której mam już kilka dodatków w tym kolorze). Wygląda totalnie obłędnie i choć kosztuje około 700zł to chyba byłabym skłonna zainwestować - polecam zerknąć na stronę Dolce-Gusto znajdziecie tam także tańsze propozycje. Warto od czasu do czasu przeanalizować sklepowe gazetki bo i w marketach zdarzają się mega opłacalne promocje (zazwyczaj z zestawem kapsułek do wypróbowania).

Może ktoś z Was ma ekspres na kapsułki? Z chęcią dowiem się w jaką markę warto zainwestować i czy ten sprzęt spełnia Wasze wymagania.

2 komentarze:

  1. No ja jednak do kapsułek nie mogę się przekonać. Teraz kupiliśmy automat Saeco.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie wystarczy kawa rozpuszczalna typu crema gold zalana mlekiem i mogę zacząć dzień. ;) Bez niej byłoby ciężko...

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.