Pan od angielskiego. Recenzja

Share This
Pan od angielskiego...
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Paweł Beręsewicz
Rok wydania: 2015
Stron: 48
Cena w sklepie Egmont:  13,49 zł
Przedział wiekowy: 3 - 7 lat
W serii "Poczytaj ze mną" chodzi o to by nauczyć dzieci sięgania po książeczki dla czystej rozrywki. Pan od angielskiego to fantastyczna opowieść, która zaciekawi niejednego malca. Pewnego dnia w słownikach dzieci uczących się angielskiego pojawia się dziwne słowo "bosungsing" - rodzice nie wiedzą zupełnie co ono oznacza. Dzieci jednak mają swoją wizję na ten temat i opisują zielone stworzenie z uszami w kształcie serc. Czyje marzenie mogą nieświadomie spełnić dzieci? A nie powiem! Kupcie książkę to się dowiecie :)
Książka jest idealna dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem; duże litery, prosty tekst i barwne ilustracje zachęcają by sprawdzić co wydarzy się dalej. W tekście odnajdujemy zaznaczone na czerwono słówka, które to mają dodatkowo zachęcać do samodzielnego czytania.
Bardzo przypadły mi do gustu ilustracje; proste i pięknie nawiązujące do treści. Samo wydanie książki pochwalam - matowy, gruby papier z którego wykonane są kartki zachęca do samego nawet kartkowania :)

Na koniec zaskoczyły mnie (choć wydawały się oczywiste) statystyki dotyczące czytania dzieciom. Nawołuję do Was rodzice! Nie odpalajcie na odczepnego kolejnej bajki w tv, usiądźcie i poczytajcie z dzieckiem - to tylko 20 minut - a w przyszłości Wasza pociecha Wam za to podziękuje. Już nie wspominam o wspólnych uśmiechach i radości, które pojawiają się przy odkrywaniu kolejnych wątków i brnięcia w historię. 
Cała seria jest bardzo interesująca; mnie najbardziej zachęca teraz "Baśń o świętym spokoju" - tytuł jest niesamowity :)

1 komentarz:

  1. Nie znałyśmy wcześniej tej serii, ale faktycznie musimy się jej bliżej przyjrzeć, bo wydaje się być świetna.

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.