Labirynty i zagadki logiczne dla dzieci

Share This
Gdy byłam mała uwielbiałam wykreślanki, labirynty i zagadki. Znajdowałam je głównie w jakiś pisemkach dla dzieci, na które naciągałam rodziców. Mało tego było, nie to co teraz. Dzisiaj możecie kupić gotową książkę z labiryntami i łamigłówkami dla dzieci. Jedno z moich ulubionych wydawnictw posiada w swojej ofercie kilka takich cudów; mam dla Was dzisiaj 2 z nich.
Cyrk na kółkach, czyli język polski na wesoło
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Autor: Anita Graboś, Monika Hałucha
Rok wydania: 2016
Stron: 104
Cena online:  19,90 zł
Przedział wiekowy: 6 - 10 lat

Świetna propozycja, która ma ułatwić naukę języka polskiego, a właściwie poznanie popularnych powiedzonek, typu: "szukać dziury w całym", "cyrk na kółkach" czy "dumny jak paw". W książce/zeszycie jest sporo kolorowanek, labiryntów, rysunków czy zadań z kolorowaniem. Dlaczego zeszyt? Hmm to bardziej blok pracy ponieważ pojedyncze kartki można wyrywać i rozwiązywać zadania stopniowo lub w większym gronie. 

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat, choć znajdują się tutaj i zadania, które rozwiąże 3-4 latek. Mam tutaj na myśli kolorowanki z oznaczonymi polami, szukanie różnic czy prostsze labirynty. Krzyżówki i bardziej skomplikowane zadania manualne muszą jeszcze poczekać. Blok daje możliwość zabawy i nauki w jednym; rozwija spostrzegawczość i logiczne myślenie - możecie siadać do zadań z młodszymi dziećmi i pomagać/nadzorować prawidłowe rozwiązanie zadań. Przy przyjemności z kolorowania, dzieci jednocześnie poznają znaczenie frazeologizmów z naszego języka. Autorki wyjaśniają znaczenie najpopularniejszych powiedzonek. Niebawem Wasze dziecko dowie się, co znaczy "wilczy apetyt" i "kupowanie kota w worku".

"Cyrk na kółkach" to interesujący zestaw ćwiczeń, dzięki któremu dziecko:
- rozwinie spostrzegawczość i logiczne myślenie
- wzbogaci słownictwo
- wyćwiczy umiejętność liczenia 
- popracuje nad motoryką małą
- będzie się świetnie bawić
Absolutnie fantastyczne labirynty
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Autor: Becky Wilson
Rok wydania: 2016
Stron: 128
Cena online:  23,90 zł
Przedział wiekowy: 6 - 10 lat

Tytuł jest adekwatny do treści i wyglądu książki - całość jest naprawdę fantastyczna! Już okładka bije kolorem, a gdy otworzycie  środek zaskoczy Was istną tęczą. Każda strona to zupełnie inny labirynt - zastanawiacie się jak labirynty mogą być tak różne? W końcu wystarczy dojść od początku do końca i już - oj nie, nic bardziej mylnego. Tutaj mamy przeprawę przez miasto, podziemne korytarze, zjazd na nartach czy lot balonem.  
Żeby nie było zbyt prosto każdy labirynt ma dodatkowe utrudnienia. Trzeba omijać czerwone światła w mieście, uciekać przed zombiakami czy wiele innych (przecież nie mogę wszystkiego zdradzić). Każda strona opowiada odrębną historię i zaskakuje użytkownika. Samo oglądanie to czysta przyjemność. To zdecydowanie najbardziej kolorowa książka, jaką miałam w rękach!


W środku znajduje się ponad sto labiryntów o różnych poziomach trudności - na końcu przygotowano również rozwiązania, gdybyście wraz z dziećmi utknęli w martwym punkcie. Myślę, że rozwiązanie labiryntu to dopiero początek zabawy; do książki można dopowiadać historie i traktować ją jako inspirację do opowiadania wieczornych bajek. 
 

Samo rozwiązywanie labiryntów rozwija wyobraźnię przestrzenną, kształtuje logiczne myślenie i spostrzegawczość. To także świetna zabawa i uczta dla zmysłu wzroku. Z czystym sumieniem polecam i namawiam do zakupu! Nie pożałujecie. 
PS. Ciekawe kto będzie więcej nad książką siedział: Wy czy Wasze dzieci? ;)

4 komentarze:

 1. "Absolutnie fantastyczne labirynty" są naprawdę absolutnie fantastyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy drugą, naszym zdaniem, jest bardzo kolorowa, ale ma bardzo mało łatwych labiryntów, a trochę się na tym znamy. Dobrze jednak, że są rozwiązania na końcu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Labirynt mamy zamówiony i wydaje mi się że bez problemu da sobie radę mimo że ma 4 lata lubi labirynty a cyrk bardzo ciekawa propozycja wiec gramy

  OdpowiedzUsuń
 4. Labirynt mamy zamówiony i wydaje mi się że bez problemu da sobie radę mimo że ma 4 lata lubi labirynty a cyrk bardzo ciekawa propozycja wiec gramy

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.