Zdrowy styl życia – gdzie kupować zdrową żywność

Share This
Zapanowała prawdziwa moda na zdrowy styl życia. Zdrowy styl życia łączy się ściśle ze zdrową żywnością. Jakie produkty spożywcze i gdzie należy kupować, aby zdrowo się odżywiać i zdrowo żyć?!

Prowadzenie zdrowego stylu życia

Według badań nasze zdrowie w 50 % zależy do stylu życia, w 20% od czynników biologicznych i psychologicznych, w 20% od warunków środowiska, w którym żyjemy, a w 10% od opieki zdrowotnej. Zdrowy styl życia zatem determinuje nasze zdrowie. Na prowadzenie zdrowego stylu życia składa się wiele czynników, a do czołowych należą dbanie o swoją fizyczność, dbanie o swoją psychikę oraz zdrowe odżywanie. Aby się zdrowo odżywiać, trzeba najpierw zaznajomić się z zasadami zdrowego odżywiania, a następnie wcielić je w życie.

Żywieniowa metamorfoza

Schyłek dwudziestego stulecia obfitował w tak zwane fastfoody. Fastfoody to jedzenie robione na szybko, ale niekoniecznie zdrowe. Mc Donald’s, KFC, Burger King i inne tego typu restauracje święciły wówczas tryumfy. Początek dwudziestego pierwszego stulecia obrócił wszystko o przysłowiowe 360 stopni i zaczął promować zdrową żywność a nawet superfoody. Superfoody to jedzenie niezwykle zdrowe. I choć restauracje fastfoodowe wciąż dobrze się trzymają, to równie sporym zainteresowaniem cieszą się sklepy ze zdrową żywnością. Nastąpiła prawdziwa metamorfoza w żywieniu – na pewno wychodząca wszystkim idącym za jej nurtem na zdrowie.

Ale Zielony Sklep

Wśród coraz liczniej pojawiających się sklepów ze zdrową żywnością znajduje się Ale Zielony Sklep. Hasło Ale Zielony Sklep brzmi: Twój dostawca zdrowia – żyj i odżywiaj się zdrowo. Zamówienia składa się internetowo, a otrzymuje się je pocztą lub odbiera w Białymstoku, gdzie znajduje się placówka. W ofercie znajdują się zdrowe produkty spożywcze, zdrowe suplementy diety oraz zdrowe kosmetyki.

Zdrowa żywność i nie tylko

Sklepy ze zdrową żywnością, jak sama nazwa wskazuje oferują zdrową żywność, ale nie tylko. W asortymencie znajdują się również zdrowe kosmetyki i inne rzeczy. Wśród zdrowej żywności znajdują się: pieczywo, pasty kanapkowe, płatki śniadaniowe, makarony, ryże, kasze, sosy, zioła, rośliny, kawy, herbaty, soki, oliwy, oleje, nalewki i inne. Wśród superfoodów znajdują się: jagody goji, nasiona konopi, siemię lniane, aloes, glony i inne. Wśród suplementów diety znajdują się: witaminy, minerały, błonniki, suplementy na stres, suplementy na odchudzanie, suplementy na przeziębienia, suplementy na sprawne działanie różnych układów i inne. Wśród kosmetyków znajdują się: ekologiczne mydła, ekologiczne dezodoranty, ekologiczne kremy i balsamy, ekologiczne perfumy, kosmetyki do ciała, kosmetyki do włosów, kosmetyki do zębów, kosmetyki do dłoni i stóp, kosmetyki do higieny intymnej i inne. Produkty ekologiczne i zdrowe kosztują więcej niż tradycyjne produkty. Warto w nie jednak zainwestować, bo to inwestycja w nasze zdrowie. A zna się przecież przypadki oszczędzania jedzeniu, co rzutuje na zdrowiu i kończy się jeszcze większymi wydatkami na leki.
GS
Zdrową żywność kupisz na: www.alezielonysklep.pl.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy ten sklep, bo ma też w ofercie kosmetyki i to wszystko w dobrych cenach. Też czytałam ostatnio, że 50% naszego zdrowia zależy od stylu życia. Daje to do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś szlak główny jest już przetarty. Spora część z nas rozumie prawidłowo hasło jesteś tym co jesz. Stąd informacje o takich sklepach są potrzebne gdyż coraz więcej osób ich poszukuje. Do mnie trafiło. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety, często produkty ekologiczne są takie tylko z nazwy. Wyznaję zasadę, że lepiej zjeść nieekologiczne warzywo, czy owoc, niż nie jeść go wcale. W tym jest pies pogrzebany, że źle się odżywiamy, nie dostarczamy do organizmu potrzebnych składników.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście dość niedaleko mojego domu jest sklep stacjonarny ze zdrową sprawdzoną żywnością i mam co do niej 100% pewność, ale nie zawsze uda mi się kupić wszystko to co chcę, no i czasem niektóre produkty są przesadnie drogie. Dlatego też mam swój sprawdzony sklep internetowy http://zdrowysklepeko.pl/ w którym zaopatruję się w brakujące składniki i też mam co do niego pewność.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo rzeczy kupujemy prosto od rolników, część sami sadzimy i hodujemy. Jakoś pewniej się czuję kiedy wiem co jem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warzywa, owoce i jaja kupujemy głównie na ryneczku od lokalnych rolników. Czasami dołożymy coś z Lidla i Biedronki. Po bardziej wyszukane produkty zazwyczaj udajemy się do sklepu internetowego, bo tam zawsze jest większy wybór i można znaleźć sporo ciekawych pozycji, których na próżno szukać w stacjonarnych sklepach. Dobre masła orzechowe bez dodatków, czarny ryż, płatki amarantusowe i inne fikuśne wynalazki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, taki sklep to coś dla mnie. Koniecznie muszę go odwiedzić. Zaczęłam od niedawna przygodę ze zdrowym stylem życia i taki sklep to dla mnie zbawienie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdrowa dieta to podstawa jednakże, odpowiednia suplementacja jest równie ważna!

  OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.