Nauka dla dziecka przez internet, czy warto?

Share This
Często rodzice szukają dla dzieci zajęć pozalekcyjnych nie tylko zgodnych z zainteresowaniami ale także pomagających w nauce. Korepetycje, kółka tematyczne czy inne aktywności mają usystematyzować zdobytą wiedzę, poszerzyć ją i uzupełnić ewentualne braki. Co jednak powiesz na naukę przez internet za pomocą komputera lub tabletu? Czy to ma sens?

Czym jest Squla.pl?

Squla to platforma edukacyjna dla dzieci, która uczy poprzez zabawę. Powstała z myślą o dzieciach ale stanowi także świetną pomoc dla rodziców i nauczycieli ze względu na ogromne zasoby świetnych zadań. Program obejmuje aż 50 000 zadań w postaci interaktywnych gier, quizów czy filmów edukacyjnych. Oczywiście jak na innych platformach tego typu (mam na myśli na przykład kursy językowe czy tematyczne dla dorosłych), program podzielony jest na różne poziomy trudności w zależności od wieku dziecka. Każde zatem znajdzie dla siebie coś odpowiedniego - mnie najbardziej interesowały przedszkolaki :)  Squla to jedyna platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala ćwiczyć materiał z przedmiotów szkolnych, systematyzować wiedzę, uzupełniać braki i przygotować się do egzaminów (dostępne zagadnienia są w pełni zgodne z programem nauczania w szkołach). 

Platforma dla przedszkolaka

Najbardziej interesował mnie poziom dla przedszkolaka i choć byłam nastawiona dość sceptycznie, to Squla bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Dziecko poprzez zabawę ucz się cyferek literek, kolorów, kształtów, zdobywa wiedzę o świecie, ma możliwość także rozpocząć przygodę z nauką angielskiego. Z każdego przedmiotu jest do rozwiązania quiz, dodatkowe mini gry bardzo umilają czas i zachęcają do dalszej aktywności. Oli co prawda ma już opanowanych sporo umiejętności ale właśnie bonusy w postaci puzzli, kolorowanek czy memory (które wręcz uwielbia) sprawiały, że pytał o kolejne zadania. Myślę, że mniejsze dzieci, które zaczynają przygodę z nauką będą jeszcze bardziej zachwycone bowiem zadania są bardzo przyjazne.

Uczymy się czy bawimy?

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę się sprawdza, że wiedza "wchodzi" do głowy jakoś szybciej i łatwiej - taki też jest zamysł portalu. Dziecko ma z przyjemnością i chęcią siadać do swoich zadań, nie tłuc za karę quizów, a cieszyć się, że może korzystać z takich niestandardowych opcji. Nauka języków angielskiego i niemieckiego na najwyższym poziomie pozwoli dziecku oswoić się z nimi szybciej niż w szkole. Kolorowe animacje, miły głos lektora i nagrody to strzał w dziesiątkę! Sama byłam zachwycona, a co dopiero dziecko :) Jeśli jednak boisz się, że platforma nie spełni Twoich oczekiwań możesz ja najpierw wypróbować; darmowy dostęp jest aktywny przez 30 dni i w tym czasie możesz sprawdzić ze swoim dzieckiem zadania z otwartej puli zadań.

Wyniki i kontrole

Rodzic przy rejestracji zakłada konto dla siebie, a następnie konto dla dziecka. Takie rozwiązanie pozwala na monitorowanie postępów w przyswajaniu wiedzy (poprzez raporty, w których można zobaczyć w czym dziecko jest dobre, a nad czym musi popracować więcej). Gry i zadania na platformie nie zawierają przemocy i nieodpowiednich treści, możemy być pewni, że ich rozwiązywanie nie wpłynie negatywnie na dziecko - wręcz przeciwnie będziecie zachwyceni rozwojem intelektualnym przedszkolaka czy starszego dziecka. Oliwier już niebawem pójdzie do przedszkola i dzięki dostępowi do Squla mogę już teraz sprawdzić na jakim etapie się znajduje; w Szwajcarii nauczyciele ściśle współpracują z rodzicami i moje uwagi z pewnością wezmą do serca.

Dostępy, koszty i inne takie

Darmowy dostęp do platformy trwa 30 dni i obejmuje wybrane zagadnienia z danej grupy wiekowej.
Abonament kosztuje tyle co nic i jest najlepszą inwestycja jaką możecie zapewnić dziecku. Myślę, że będziemy korzystać tak długo, jak Oliwier będzie miał na to ochotę. Serwis jest wolny od reklam i przemocy, a dostępne materiały są zgodne z oficjalnym programem nauczania. Wypróbować Squlę możecie tutaj: https://www.squla.pl/

1 komentarz:

  1. Dzieci lubią zazwyczaj przesiadywać przed laptopem lub tabletem więc myślę, że to nawet dobre rozwiązanie laptop + nauka. Przyjemne z pożytecznym.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.