Podróże z dzieckiem, czyli gdzie zaplanować tegoroczne wakacje?

Share This
Nieustające promienie słoneczne i coraz dłuższe dni przypominają nam o tym, że już niedługo przyjdzie czas na wakacje. Warto jest zaplanować je z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli wybieracie się w podróż ze swoim dzieckiem.

Zanim wybierzesz

Chcąc wybrać się na naprawdę udane wakacje z dzieckiem, musisz bardzo kompleksowo myśleć o miejscu, w którym je spędzicie. Nie chodzi już tylko o wybór pomiędzy morzem a jeziorem, miastem czy wsią, górami czy równiną. Rozważając wybór konkretnego miejsca musisz dokładnie sprawdzić, czy będzie ono odpowiednie dla Twojego dziecka, zwłaszcza jeśli jest ono jeszcze małe. W niektórych miejscowościach jest też znacznie więcej atrakcji dla dziecka niż w innych.

Zanim dotrzesz na miejsce

Jeśli już wcześniej wyjeżdżałeś na wakacje w towarzystwie maluchów, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że podróże z dzieckiem bywają bardzo trudne. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, ciężko znoszą dalekie wycieczki. O ile dla Ciebie może to być kłopotliwe, jest też niebywale uciążliwe dla pozostałych podróżników – i właśnie dlatego musisz dobrze się zastanowić, jaki środek transportu wybierzesz udając się na wakacje.
Jeżeli nie masz pewności, czy Twoja pociecha zachowa spokój podczas całej podróży, najlepiej wybierz samochód. Oszczędzisz w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji innym osobom, które przecież jadąc na wakacje mają w myślach już tylko odpoczynek – także psychiczny. Co więcej, w sytuacjach awaryjnych zawsze możesz zatrzymać samochód i zarządzić postój, który wszystkim Wam wyjdzie na dobre.

Nie wszędzie jednak można udać się samochodem (albo raczej: można, ale jest to bardzo nieekonomiczny wybór). Musisz zastanowić się nad tym, czy Twoje dziecko będzie w stanie grzecznie zachować się w pociągu, samolocie czy autobusie, gdzie oprócz Was znajdzie się grono innych podróżników. Jeśli wiesz, że podczas lotu samolotem Twoje dziecko jest nieznośne, to może zrezygnuj z długiego lotu do Hiszpanii i wybierz się w inne miejsce. Nie chodzi zresztą wyłącznie o komfort osób podróżujących z Tobą i Twoim dzieckiem danym środkiem transportu – chodzi o Twoje dziecko, które krzykiem, piskiem i nadpobudliwym zachowaniem chce dać Ci do zrozumienia, że może się bać lub nie czuć się dobrze.

Zanim się zakwaterujesz

Szukając opcji noclegu pomyśl o tym, czego tak naprawdę potrzebujesz jako rodzic i czego Twoje dziecko będzie potrzebowało. Niektóre hotele są bowiem lepiej przystosowane do przyjmowania najmniejszych gości niż inne. Miej też na uwadze, że są ośrodki, które – choćby wydawały się idealnym wyborem dla rodzica z małym dzieckiem – w okresie, który Cię interesuje, będą przyjmować także duże grupy młodych ludzi, których głównym celem podczas wakacji będzie imprezowanie – mogą oni stworzyć warunki niesprzyjające odpoczynkowi Twojemu oraz Twojej pociechy. Jeżeli masz pewność, że sam hotel spełnia Twoje oczekiwania, to rozejrzyj się po jego okolicy. Być może w pobliżu znajduje się wyjątkowy plac zabaw lub inna tego typu atrakcja.
UZ
Artykuł powstał we współpracy z https://www.tatento.pl/ac/30/podroze-z-dzieckiem.

1 komentarz:

  1. My swego czasu wybieraliśmy krótkie odcinki z myslą o wakacjach bo podróż samolotem nie wchodziła w grę przez Tatinka. Za to teraz dzieci są tak duże że ja mogę lecieć z nimi sama gdzie chce

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.