Weekend w Rzymie

Share This
Rzym to idealne miejsce nie tylko dla zakochanych. To świetny sposób na wyrwanie się na chwilę z rodzicami, przyjaciółmi czy nawet solo. Piękne, wąskie uliczki i parki, a wśród nich masa klimatycznych restauracji oraz knajpek. Dodatkowo zewsząd płynie włoska muzyka, a dookoła widzisz samych uśmiechniętych ludzi. To doskonałe miejsce na oderwanie się na moment od rzeczywistości.

Co warto zobaczyć?

Ogromnym plusem tego miasta jest to, że większość zabytków usytuowana jest niedaleko siebie. Dlatego wystarczy mieć mapę i zerknąć na nią, nawet będąc już w hotelu, i w kilka minut zaplanować zwiedzanie, które obejmie wszystkie interesujące zabytki.
Koloseum – to miejsce, które zapiera dech w piersiach. Sama świadomość tego, jak stara jest to budowla, co tam się działo i jak wygląda teraz, jest niesamowita. Koniecznie trzeba tam wejść.
Zaraz obok znajdują się rzymskie katakumby. Idąc ciągle jedną drogą zobaczymy plac Wenecki, później już prosta droga do fontanny di Trevi, zaraz obok jest Panteon. Ponadto warto zobaczyć Palatyn, Kapitol, Forum Romanum, a także Schody Hiszpańskie. Wszystkie te miejsca są zjawiskowe, przytłaczają swoim ogromem. Warto chwilę się przy nich zatrzymać, obejrzeć, bo naprawdę robią spore wrażenie. Będąc w Rzymie należy też koniecznie zobaczyć Watykan! Dojazd do niego jest bardzo łatwy, jest sporo połączeń komunikacji miejskiej.

Ciampino i Fiumicino

Planując weekend w Rzymie, należy zapoznać się z komunikacją miejską. To naprawdę ogromne miasto, posiadające bardzo rozbudowaną mapę połączeń zarówno autobusowych, jak i metra.
Lotnisko Ciampino jest usytuowane około 15 km od centrum Rzymu. Łatwo z niego dojechać, ponieważ stoją przed nim specjalne busy, które wiozą nas aż pod dworzec Termini – praktycznie samo serce miasta. Dojazd nie jest drogi, jednak trzeba mieć wcześniejszą rezerwację, online płaci się troszkę mniej niż na miejscu. Z dworca dojedziesz już w każde interesujące Cię miejsce. Komunikacja jest intuicyjna, wszystko jest bardzo dobrze rozpisane i oznakowane. Pamiętaj o biletach w metrze oraz autobusach – przy każdej bramce metra stoją dodatkowo kontrolerzy biletów. W autobusach również się pojawiają, a po co dokładać sobie stresu i wydatków na wakacjach?
Lotnisko Fiumicino jest usytuowane o wiele dalej od centrum Rzymu. Dojechać z niego można tylko ekspresowym pociągiem – jest to koszt około 15 euro na osobę. Podróż trwa dłużej, ale także kończy się na dworcu Termini. Tańszą opcją są busy lub transfery, które można wykupić w niektórych hotelach lub firmach przewozowych. Również City Break często oferuje taką opcję w cenie.

4 komentarze:

  1. Oj prawda! Rzym jest niesamowitym miejscem. Było mi go za mało i wciąż marzę o tym, żeby wrócić tam na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam Rzym, za każdym razem gdy tam jestem odkrywam go na nowo :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przez jakiś czas w naszej rodzinie trwał pojedynek Włochy kontra Rumunia odnośnie przyszłych wakacji. Wygrany już jest, ale ja jeszcze dla pewności zaglądam, czytam, sprawdzam. Pewnie Włochy poczekają do następnych wakacji, albo w jakiś dłuższy weekend.

    OdpowiedzUsuń

instagram

Obsługiwane przez usługę Blogger.